warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2, 3  İleri sar
anti TV basligi - televizyondan nefret edenler buraya!
televizyon...

nefret ederim 11% 11% ( 2 )
izlerim 35% 35% ( 6 )
nadiren bakarim (haber vb) 52% 52% ( 9 )

Toplam Oylar : 17
Yazar Mesaj
buyrun, fikirlerinizi paylasin, nefretinizi kusun..

ben deli oluyorum televizyona, tam anlamiyla bi aptal makinesi

ne izleyecegini tam anlamiyla secememen bi yana
reklamlar, filmlerin dublajla mahvedilmesi, sacma sapan programlar bilmem nee

tamamen sacmalik gibi geliyor

hic bi anlami yok benim icin, haberler icin bazen izlenebilir sanirim tek mantikli acilimi

bi de ingilizce bilmeyen teyzeler amcalar icin dublajla katledilmis filmler iste.. filmler ciktiktan aylar seneler sonra ve her tarafi kesilmis..

oole bisey..

tv izlerken beyin aktivitesi uyurkenkinden daha azmis
yani tv izlicene uyu daha iyi, dinlenirrsin en azindan  

bilgisayar varken televziyon ASLA,

Allah televizyona kadar dusurmesin bizi..

http://burakbakay.blogspot.com/2008/07/i-hate-tv-2.html

gece gece anca bukadar kurgulanabildi fotograf, 8-9 karelik seri var, sonraki yazi diyerekten onlara da bakabilüsunuz

I hate tv.

yaklaşık bi 3 yıldır toplam 20 saat tv izlememişimdir
tv üzerine espriler dönüyo şuna şu olmuş bu şahıs böle yapmış konuşuyolar bazen, hiçbişiden haberim yok çaktırmıyom ben de he deyip geçiom
haberler de gıcık zaten onları da izlemem
dünyadan bihaber yuvarlanıp gidiyoruz işte mutlu mesut

te demiş ki:
okan bayulgenin programlarını kacırmamaya calısırım..(tv cocugundan beri takipteyim: )

persembe 'biri bana anlatsın' var ntv de kadir copdemir-beyaz ikilisinin sundugu konuklar ve konu güzelse onu da seyrederim..

bi de atvde beyaz gelincik var işim yoksa tv acıksa onu da seyrederim..

ve tabi ki bereli gezesice maykılı takip etmeye calısırım..

scrubs seyrederdim onceden cnbc-e de ama simdi cekmiyor adam gibi askıya aldım onu cdlerden seyrediyorum falan vs..

i love u okann i love u okann..

beyaz gelincik gitti yerine yaprak dökümü geldi onu seyrediyorum dizi olarak,

okan abim bi sure tv den uzak kalacakmıs o da gitti: (

atv haberi seyretmeyi seviyorum bi de..

tv izlerim ama haberleri ve discovery i :O

- i love u okann i love u okann..

2teker belgesel izlemek de gayet gereksiz bi davranis bence

zip, hic merak etme abicim dunyadan haberdar olmak avrupa birligi muzakeresi yerine kaynana bilmem kimi izlemekse (reyting kayitlari bole soluyor) Allah şifasını versin bole haberdar olmanin.

herseyi gectim,  turkiye televizyonlari mecburen ortalama turkiye insanina gore hazirlaniyor, gidip de birkac milyon azinligin icinde bulunan biz entellektuel insanlarin oturup da televizyon izlemesini aklim almiyor, bikere milletin seviyesine inmis oluruz (sov programlari) arada sirada napiyo bu millet ne izliyo diye 'goz gezdirilebilir' belki ama daha fazlasi .. i-i..

dizi yada film izlemek tv izleme içinde sayılırsa izliyorum denebilir, 4 diziyi surekli izliyorum ama tv basından degil tabi, o reklamlarla imkansız zaten izlemesi

2 gundur tancredideyim tv acık ama izledigimiz bişi yok, muzik kanalı acıyoruz sadece o da surekli zappingle

bide turkce seslendirme filmlere katlanamadıgımı farkettim, korkunc oluyo ya

şov programlarını sevmiyorum, hiç bişeye gulmeden saatlerimi gecirdigimi farkediyorum

ntv nin gecen secim sonrası bi prgramını izledim o da fatma barbarosoglu var die idi gayette seviyeli bi programdı, can dundar ın sundugu

haber fln izlemem acar gazete mansetlerine bakarım yada ntvmsnbc

surekli izledigim bi basket macları var ama nba olunca onu da netten izliyorum, reklam giremiyolar o guzel oluyo

Allah a sukur bizim evdede izlenmiyo, annem kaldıralım diodu en son eve gittigimde, yegenler eve gelince cizgifilm acıyo o kdr

daha seviyeli kanallar olursa izlenebilir belki biraz ama %90 ı gereksiz programlardan olusuyo ve işin en ilginci insanlar bunlardan zevk alabiliyo

ebrasi demiş ki:
...işin en ilginci insanlar bunlardan zevk alabiliyo...

evet ben de en çok buna şaşırıyorum

öyle nefret ettiğim filan yok ama 6 senedir izlemiyorum.. alışkanlık oldu artık izlemek zor geliyo..

bazen yazın öğlen oktay ustayı izliyodum

Bende pek seyredemiyorum, yurttan kalma aliskanlik herhalde. Birkac kez dizi takip etmeyi denedim, birkac bolum sonra baydi hepsi.. Reklam olayi zaten ayri bi konu, reklam arasinda dizinin nerede kaldigini unutmak gayet mumkun. Reklamlar, kendi caplarinda bi olay, avrupa uydu yayinlarina tr reklamlarini vermiyorlar, turkce bilmeyen insanlarin reklam olsun diye sunduklari urunler,  yarisi almanca yarisi turkce tele-shopping tarzi, insanin aptal yerine koyulup surekli sar bastan alinan zimbirtilar. Ayrica zip'in sasirdigi seyi benim de aklim almiyor, genel izleyizi kitlesinin seviyesine hitap ediyor olsa gerek.

televizyon bizim enaniyetimizi kabarttırıyo

baslamadan once "new topic" oldugu icin hepsini okumak biraz zamanımı aldı haliyle ama ebrasi'ye tesekkurlerimi sunarım okunulması gayet kolay bir yazı sunmus bize
double space falan hos olmus gercekten ben de biraz ona özendim acıkcası bakalım nası olacak

aslında ben pek sasılacak pek bişey goremiyorum boyle bayaga bi zevk alaraktan izliyorum o "aptal makinesini"

geciyorum karsına uzanıyorum koltuguma elimede alıyorum atıstıracak bişeyler saatlerce izliyorum hatta zamanında "friends" de gormustum chandler ve joey almıslar
mukemmel tv koltukları onlardan heveslenmiştim alacaktım arastırdım ciddi ciddi ama bayaga bi pahalı geldi turk evladına

sonra cok tatlı da bi huyum vardır yemek secmediğim gibi oyle cok programda secmem ne gelse izlerim

reklamları gectiğim izlemediğim pek olmaz sadece baskılara (anne baskısı olur, baba olur, misafir olur bazen ama kardesleri pek sallamam acık soyleyim) dayanamazsam gecerim. yalnızsam genelde izlerim gerci bu bende ***"nil karaibrahimgil" uc kez en iyi reklam odulunu almıs ***  haberini duyduktan sonra basladı oyle alık alık bakıyorum reklamlara ; nasıl olmus, neyi vurgulamıs, urunu on plana cıkarmıs mı, acaba ortalarından bi yerden yakalsaydım yine ii bi etki bırakır mıydı bu reklam ....

tabi bunun yanında kadın programları (aysegul hanım, su hanım, bu hanım gibi) ve siddet iceren yayınlara karsıyım

muzik kanallarını saatlerce izleyebilme gibi de bi ozelliğim var ayıptır soylemesi

haberler ve belgeseller bazı bazı ama seslendirme sanatcılarına saygım sonsuz

bazen tv basından kalkarken gitti guzelim gun yorumu yapsamda elimde kumanda, yatarak tv izlerken gerinmenin verdiği tadı baska hicbirseyde bulamıyorum

her ne kadar tv den nefret etmesemde buraya gelmiş bulundum kusura kalmayın

televizyon denen aleti sevmemizi engelleyecek yığınla program olduğu gibi nefret etmemizi engelleyecek güzel yapımlar da var, dolayısıyla nötr bir duruş sergilemeyi tercih ederim şahsen

Kadınlar müstehcenlikten rahatsız    
Yapılan bir araştırmaya göre, televizyon programlarındaki müstehcenlik ve şiddet en çok kadın izleyicileri rahatsız ediyor. Günde ortalama 4 saat 42 dakika TV izleyen hanımlar, onaylamasalar da kadın programlarını izliyor ve bu programların psikolojilerini bozduğunu söylüyor. Kadınların yarıdan fazlası ise hayatlarını TV programlarına göre ayarlıyor.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=571019

Kadınlar, tartışmalı kadın programlarını hem izliyor hem de onaylamıyor.
 Kadınların yarıdan fazlası, ev işleri, gezme, alışveriş ve uyku saatlerini de izleyecekleri televizyon programlarına göre düzenliyor

son 1 yilda toplam 10 20 saat anca izlemisimdir. zaten haber dizi film gibi seyleri internetten bulabiliyorum. televizyonu acinca da ya bosanma programlari ya kavga programlari.. kavga etmesi kesin olan kisileri getiriyorlar sonra onlarin akrabalari felan oluyor gaza getiriyorlar birbirine giriyorlar felan. 2 tane de koruma var cok abartirlarsa ayiriyor bi daha birakiyor felan sacma salak bisey. bi de alex's court felan var televizyonda dava izliyorsun. o biraz ise yariyo en azindan dusersek nasil davranmamiz gerektigini felan ogreniyoz. neyse luzumsuz bisey yani.. burdaki programlar tr'dekinden daha kotu. aksam programlari felan iyi sanirim ama onlara da hic bakmiyom.

kurtlar vadisi izlerim..

onun dışında takip ettiğim bişey yok
ama sağda solda anlatılanlar
sonra ben salona girdiimde fln açık olan bi dizi varsa fln
2 dk bile baksan konuya hemen hakim oluosun ztn türk dizilerinde

onun dışında kuşadasındayken yapcak bşi olmadıı için geceleri fln güzel film varsa ööle bakıoduk, yada komik bişiler
maksat zaman geçsin.. haberlere fln bakıoduk.. ööle..

ben de tvyi hem sewmiyorum aptal programlar yüzünden
bi yandan da nötrüm : bazen çok işe yarayabiliyo..
ööle bişiler işte..

ben nadiren izlerim.
yemek saatine denk gelince haberler bazen,bide hatrla sevgili icin izlerim
ha bide yazın bi is olmadıından cizgifilm icn

burdaki diyalonglara gulmek icin belki biraz izlenebilir:

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=98725&uniq_id=1187336373

uyumak için karşısına geçtiğim makina

uyumamak icin karsisina gectigim makinaydi bi aralar

kış döneminde seyrederim..

sylvia demiş ki:

2 dk bile baksan konuya hemen hakim oluosun ztn türk dizilerinde

misal
istanbuldayken teyzemler izliyor genco diye bi dizi ben de oturdum yanlarında
topik: şimdi bu genco kim?
kuzen: şu kızın abisi depremde bunlar ayrılmış kızın hafızası silinmiş, aslında genco kolej mezunu filan ama sırf kardeşini korumak için kardeşinin okulunda hedemelik yapıyor
topik: peki şu kız ney?
kuzen: o da genconun manitası
topik: başka bi önemli kişi var mı?
kuzen: yok

işte dizinin manası

okan abim (bayulgen) bi sure ekranda olmayacakmis sanirsam..

seyretcek pek bi se kalmaz benim icin artik sanirsam..

ben napcem sanirsam..

ders calisirim artik napalim, sanirsam..

Efes world cup
ardındanda avrupa basketbol sampiyonası var

hastanede hırsızlık olması ihtimaline karşı laptopı götürmicemden televizyona mahkum kaldım    Allah'tan bisürü kitap götürcem de kitaptan da sıkılınca napcam bilmiom

nefret etmicem artık
oturcam karşısında izlicem canım sıkılana kadar

Malta - Turkiye macini bi izlesem ya

exe demiş ki:
Malta - Turkiye macini bi izlesem ya

dert ettiğin seye bak abi atla gel bizde izleyelim ev musait

feci bi maçtı yaa
hele son 15dk fln..

yan dairedeki adamın çığlığıyla açtığımda 2-2ydi. sonuç noldu?

Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2, 3  İleri sar