warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır
forum YARDIMI - lütfen okuyunuz
Yazar Mesaj


bilgisayarınızda bulunması gereken programlar (toolkit) ve öğretiler

forumda ve sitemizde arama yapmanın incelikleri, bulduran ipuçları

avatar (mesajlarınızın solundaki ufak resim) konusunda bilgi almak

mesajlarınıza fotoğraf eklemek

forum sayfalarımızı en hızlı şekilde izlemek için Opera tarayıcısını tavsiye ediyoruz

forumla ve sitemizle ilgili son gelişmeler

forumun standart yardım konuları

üye listesi

Foruma üye olmak için tıklayınızBilgisayarınızdaki fotoğrafları optimize edin

bilgisayari temizleme, yenileme, hızlandırma, optimize etme öğretisi

firefox daki parolaları göster saçmalığına bir son verin

internette daha verimli, hızlı ve güvenli gezinmek için Opera tarayıcısını edinin

resimli ogretiler - foto galerisi

blog yazısı gönderme (webzine, samdergi...)

wb fotoğraf galerilerine fotoğraf yüklemek

portal yazısı göndermek (samded2, yıldızder, wb...)

forumu en etkin sekilde kullanma önerileri

imageshack dan mesajlara resim eklemek

avatar (mesajların solundaki resimcik) küçültme, crop, kesme, yükleme

herhangi bi sesi riplemek - Blaze Media Pro

duvarkağıtları, masaüstü resimleri

google ile ilgili tüm başlıklar

teknoloji odası haritası- Buradaki uyarıları okumadan bodozlama foruma dalmayın lütfen. Sonra vah ben bilmiyordum, etmeyin, yapmayın, kıymayın kullanıcı adıma demeyin.

- Aktivasyon maili gelmedi diye cingar çıkarmayın. Şimdiye kadar milyonlarca kişiye gittiği gibi size de gitmiştir. SPAM yada JUNK klasörlerinize bakın, oralara takılmış olabilir. Birkaç denemeden ve 5-10 dakika beklemeden sonra hala gelmediyse buradan bize kullanıcı adınızı ve hangi foruma üye olmaya çalıştığınızı bildirin, ilgilenelim.

- BÜYÜK HARFLE MESAJ YADA BAŞLIK YAZMAYIN. Bu net ortamında bağırmak demektir. Ayıptır, okunmayı zorlaştırır, diğerlerine saygısızlıktır.

- Abidik gubidik renkli cafcaflı gereksiz yere dikkati dağıtan şekillerde mesaj yazmayın. Çok renkli kişilikseniz bunu mesajlarınızdaki orjinallik ve fayda ile ifade edin. Yada istediğiniz gibi saçmalayabileceğiniz ve kimsenin size karışmayacağı 'Geyik' odalardaki uygun (amaçsız) başlıklara atın bu süper-renkli-cancanlı-alternatif-cicili mesajlarınızı.

- Abidik gubidik şeklinde tarif edilen mesajlarınızın benzerlerini imzanızda zaten hiç kullanmayın. Uzun imza atmayın, gereksiz, faydasız, okunmayı zorlaştıran satır satır imzalar kullanmayın. Sevdiğiniz dizinin karakteri, rüya arabanız yada kişisel blog unuza bağlantı gibi biraz düşününce uygun olabilecek kibar, küçük, güzel, estetik şeyler dışında egzantiriklikler koymayın imzanıza.

- Bir yere mesaj yazarken önce hangi başlığa mesaj yazdığınıza bir bakın. Konuyla tamamen alakasız mesaj atmayın. Ben illa bu şekilde mesaj katliamı yapmak istiyorum diyorsanız, muhabbet kısmındaki odalarda bunu kısmen yapabilirsiniz.

- Burada belirtilen neredeyse tüm uyarılar, teknik olarak kısıtlanabilir özelliklerdir. Bu özellikleri toptan yasaklamaktansa ayarında kullanmak için gerekli uyarıları yapmak hepimizin görevidir. Bizim amacımız sıkıcı, tekdüze bir forum değil, kendi içerisinde kuralları, konsepti olan, herkesin rahatça fikrini belirtip, eğlenebildiği, renkli, fayda sağlayan, tartışmaların küskünlüklerin olmadığı özgür bir forum ortamıdır.

- Mesaj atmaktan korkmayın. Atmamaktan korkun. Tek bir sarı suratla, tek bir kelimeyle de olsa, +1 bile deseniz orada olduğunuzu, katılıp katılmadığınızı, beğenip beğenmediğinizi, fikrinizi ifade edin. Forumun, yorumun mantığı bu. Herbirimizi birey olarak tanımlayan bu bakış açılarımız zaten. Burada kimse sizi düşüncelerinizden ötürü yargılamıyor. Rahat olun. Kendinizi kasmayın. Buraya şu mesajı atarsam kim ne der diye düşünmeyin. Dikkat edilmesi gereken hususları yukarıda kısaca, net olarak belirttik. Bunun dışında, forumun genel işleyişini bozmadan, kişilerarası saygı-sevgi kuralları dahilinde istediğiniz gibi mesaj gönderebilirsiniz. Burayı güzel yapan şey de bu.

- Foruma ilk mesajınızı kafe odasındaki Hoşgeldiniz! başlığında kendinizi tanıtarak değerlendirmeniz en uygun davranış olacaktır. Hepinize Warnerblade Forumda iyi eğlenceler dileriz.- Forumun tamamını görebilmeniz ve cevap yazabilmeniz için aktif üyeliğinizin olması lazim. Kaydolduktan sonra verdiğiniz e-posta adresine aktivasyon maili gelmesi gerekiyor. Eğer mail adresinizi doğru yazdığınız halde aktivasyon maili gelmediyse, lütfen junk folder, spam gibi filtreleyici klasörleri kontrol edin. Yanlışlıkla oraya gitmiş olabilirler. Aktivasyon maili en geç birkaç dakika içerisinde elinize ulaşmış olmalıdır. Bu mail üzerindeki bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi aktifleştirdikten sonra forumu tam anlamıyla kullanabilirsiniz. Lütfen başka sorununuz olursa mail yada özel mesaj yoluyla ilgili kişilere başvurun. Eğer herşeye rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız, kullanıcı adınızı ve sorununuzu bu adresten bize bildirin.

İlk mesajınız

- Yeni üye olanlar lütfen buradan kendilerini tanıtsınlar, ilk mesajlarınızı bu başlığa atabilirsiniz. Bu arkadaşlar, hangi üniversitede ve bölümde okuduğunu yada ne iş yaptığını, hangi şehirde ikamet ettiğini, forumu nereden bulduğunu, forumdan tanıdıkları varsa kim olduklarını ve benzeri konuları burada forum halkıyla paylaşırlarsa nezakete daha uygun bir başlangıç yapılmış olur.- Lütfen yasal olmayan mesajlar atmayalım. forum yöneticileri ve moderatörleri, kendilerinin olmayan mesajlar hakkında hiçbir şekilde sorumlu tutulamazlar. Herhangi bir yasal prosedür sürecinde de kullanıcı bilgileri yasal mercilere verilecektir.
- Lütfen tamamen büyük harfle başlık yada mesaj yazmayınız, sanal ortamda büyük harfle yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir.
- Başka yerden aldığınız (copy paste) yazıların konusuna CP yada alıntı ibaresini ekleyiniz, kaynağını belirterek mesajlarınızda kullanınız.
- Mesajlarınızın tamamı yada büyük bir kısmı gereksiz yere kalın (bold), büyük boyutlu karakterler (size) yada renkli karakterler içerdiği halde göndermeyiniz. Okumayı zorlaştırıcı ve dikkat dağıtıcı tüm farklılıklardan kaçınınız.
- Avatarınız (mesajınızın solundaki resim) ve imzanızda gereksiz yere dikkat dağıtıcı, okumayı zorlaştırıcı öğeler bulunmamasına dikkat ediniz (çok hareketli resimler, çok sayıda smili, geç yüklenen yüksek boyutlu gif ler, gereğinden büyük ve okunmayı güçleştiren banner tarzı imzalar...)
- Mümkün olduğu kadar göndereceğiniz mesajın en alakalı odaya gitmesine dikkat ediniz.
- Göndereceğiniz mesaj ile ilgili daha önceden açılmış konu varsa yeni konu açmak yerine, ilgili eski konuya göndermeye gayret ediniz. Daha önceden açılmış bir konu yada atılmış bir mesaj var mı diye kontrol etmek için 'Arama' özelliğini kullanabilirsiniz.
- Geyik, warnersözlük, warnertayfa ve warnerpark odaları dışında geyiğin dozunu çok kaçırmayınız, ısrarla konuyla alakasız mesajlar atmayınız.
- Önemli, anlamlı, amaçlı bir başlığın altında gereğinden fazla geyik dönmüşse, bu başlık muhabbet odalarına taşınabilir, bu da başlığın tekrar okunma olasılığını ve başkalarına faydalı olma ihtimalini ciddi derecede düşürür, lütfen bunun bilincinde hareket edelim, nerede geyik yapılacağını nerede yapılmayacağını bilerek mesaj gönderelim.
- Buradaki hatırlatmalar genel olarak fikir vermek içindir ancak forum yöneticileri ve moderatörleri ellerindeki tüm hakları kendi insiyatifleri doğrultusunda kullanabilirler. Foruma üye olup, mesaj atan herkes buradaki şartları okuyup, anlamış, kabul etmiş sayılır.

unutmayin ki forum hademesi ve moderatorleri, burada atilan mesajlardan dolayi hicbisekilde sorumlu degildir, en ufak bi bugu aninda IP ve kimlik numaralarini ispitlemekten cekinmeyeceklerdir. o yuzden lutfen nickinizin ardina siginip da haddini asmis mesajlarlar atmayiniz, illa atmaniz gereken bi mesaj olursa da madem, mesajinizin altina delikanli gibi tam isminizi ve adresinizi yaziniz ki, gunes gozluklu ve takim elbiseli insanlar gelip sizi hemen goturebilsin. hararetli tartismalarinizi ozel odalarinizda yapinizdir. yanniz cok hararetli olursa her an pencerelerden swatlar odaniza akabilir. dikkatli olmaniz tavsiyemizdir. ayrica burada yazilan mesajlarin orjinalinden silinse bile arama motorlarinin hafizalarinda saklanabilecegini de unutmayiniz. ancak tirsak da olmayiniz, butun bu uyarilar haddi asan mesajlar icindir. hukuk ve saygi kurallari cercevesinde istediginiz kisiyi, kurum, kurulusu ve hatta cizgiroman karakterini elestirip, yerin dibine gecirebilirsiniz.

Ayrıca foruma üye olurken onaylamış olduğunuz anlaşmayı hatırlatırız :

Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyali mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, yöneticilerin ya da webmasterların (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler göndermeyeceğinizi kabul ediyorsunuz. Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce siteden uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir). Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, yöneticileri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgiler 3. şahıslara dağılırsa bundan webmaster, moderatör ya da yöneticileri sorumlu tutamazsınız.

Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-posta adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yollamak için).
Google ile ilgili tüm başlıklar ve haberler
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1754


gmail - alemin en kralı google mail ile ilgili hepbisey
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2797

gtalk
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=891

google takvim
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1635&highlight=google

google reader
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=171113#171113

gmail ve bilkent ug pop3 ayarlari
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=937

google video dan videolar
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1343&highlight=google

opera ve google kullanimi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=96&highlight=google

sitemize gelirken aranilan google keywordlar
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1459&highlight=google

google sız kalmak
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1250&highlight=google

google video search beta
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1274&highlight=google

firefox icin google extension
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=106&highlight=google

Google Ofislerinden Fotoğraflar - Google Office Photos
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=171112&highlight=google#171112

6 yasindaki bi cocuk google ile tanismali mi?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=170724&highlight=google#170724

Google Earth ile Dünya Turu
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1900&postdays=0&postorder=asc&highlight=google&start=0

Google maps dan kıble bulucu
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=165846&highlight=google#165846

dunyada nerdesiniz? google earth
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=144052#144052

warnerkafe
Warneryemek-2
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2373

hanım hanımcık wb toplantıları -xy'ler okuyamaz nihoha-
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2120

adam akıllı wb toplantıları | xx ler okuyamaz azuha
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2140

forum Spor Etkinlikleri
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=413

forumcanak okey macları
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2376

toplantı
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2102

kim kimdir?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=162

warnerzede
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=520

Çocukluk Fotograflarınız - Gonderin
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2455

who is warnerblade...
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=91

warnerblade
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=507

wb ruhu..
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2342

forum Halkı
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2179

forumun yüzde kaçı fasondur?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1617

istanbulda yaşayan ya da istanbullu olan kimler var
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1988

doğumgünleri....

https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1801

warnerpark
Aşk
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=534

kadınları anlamak
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=833

kadınlar ne mi ister???
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1055

Ya erkekler ne ister?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1056

girls and boys
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1117

kadinlar 2 YIL hazirlanior
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1137

kızların yemek yapmayı, erkeklerin avlanmayı bilmemesi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1595

wb den ilk kim evlenir?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1966

Bayan arkadaş arıyorum!
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=793

İlişkiyi bunlar bitiriyor c/p
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=430

Yurtta kalan erkeklerin yemek pişirme sırları CP
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=991

kiza bilgisayar annatmak CP
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1277

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1501

toplantı
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=2102
goas - gubidik olmayan anketler serisi
 
hangi tarayiciyi kullaniyorsunuz?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1780

bilkent
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=119

sigara
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=445

forumun adi club warnerblade olarak degissin mi?    
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1738

goas - warnerblade bi fenomen midir?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1594

goas - forumdaki bugu
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1510

goas - yeni sunucu
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1499

goas - wb yi bikac kelime ile ozetleseniz
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1408

goas - wb ye aktif katilimda bulundunuz mu?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1407

goas - wb yi wb yapan nedir?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1406

goas - wb nin en cok begendiginiz calisma turu?    
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1405

goas - wb ile ilk olarak nerede tanistiniz?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1404
gas - gubidik anketler serisi

gas - wuser vs wbuser
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1816

gas - ideal cocuk sayisi?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1529

gas - en cok sevdiin meyve?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=385

gas - ignorance is bliss?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1458

gas - cok gulen cok aglar mi?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1454

gas - ask diye bise var mi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1420

gas - uzayda hayat var mi?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1419

gas - gs fb bjk
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1392

gas - 04 şubat gecesi ilk kim pesedecek ve yatacak?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1388

gas - hademe vs admin
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=25462#25462

gas - hasta misiniz
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?p=25704#25704

gas - hangi gun daha keyifli
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1378

gas - mevsimler kapisiyor
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1377

gas - favori renk
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1379

gas - telsim, turkcell, avea
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1376

gas - sayinizi secin
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1380gol - gubidik oyunlar listesi
 

gol - benden sonra kim yazar
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1986

gol - en son ne ogrendiniz?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1873

gol - bi seferde maksimum mesaj atma seysi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1819

gol - en son ziyaret ettiginiz site
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1820

gol - dogru yannis oyunu seysisi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1823

gol - 1000 bardak cay kayfe seysi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1825

gol - onceki mesaji atan ne dusunuyor?
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1821

gol - soruya soruyla cevap verme seysi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1826

gol - hafizadakini yapistirma forumu
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1827

gol - oncekine bi suclama yapin seysisi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1824

gol - ilginc saatlerde mesaj atma seysi
https://warnerblade.com/f/viewtopic.php?t=1822

Cevap Yapıştır