warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2  İleri sar
şehir manzaraları
Yazar Mesaj
fotoğraf makinesini unutmuşum telefonla biraz netlik problemi var ama

franfurttaki gökdelenin tepesinden.  200 metreymiş

hemen öndeki beyazmtırak uzun bina avrupa birliği bankasıymış. önünde büsbüyük ? işareti vardı kocamandııı
tabi 200 metreden biras küçük görünüo

bu da asansörde   inince bi 3 kat da yürüyerek çıktık. fotolar 57. kattan çekildi

cok yuksek yaw, benim ayaam topraa bassin isterim gozum yok havalarda, camdan duserim bilmem ne

cam yok zaten abi açık hava balkon
yalnız acayip rüzgar var ben baya bi uçma tehlikesi geçirdim
güzel yer aslında
ama gezmelik
türkiye gibisi var mı yau

turkiye gibisi yok evet

cok ufak bi kismi zaten makine de yoktu yanimda anca telefonla ozgurluk anitini cektim. yanda da excalibur adinda ingiliz kalesi seklinde bi bina. hepsi kumarhane. misir piramiti seklinde bina vardi sphenx vardi. eiffel kulesi vardi. bi daha gitmek nasip olursa cekeriz..

bu da las vegas
uzaktan boyle gorunuyo..

gökdelen cooook yüksek
nası bakıyonuz asağ yaw :S düserim ben döner basım

balkon gibi şeyleri var bele benim omzumdan biraz aşşa geliyodu. onlar da camdan zaten tam ucuna gelince bakamıyosun aha düşçem korkuyosun ama bikaç dakkaya alışıp koşturmaya başlıyosun

Dom kilisesi. o kadar kocamandı ki fotoğrafını çekcem diye baya bi şekil değiştirdim bi de kalabalıktı istediğim açıyı yakalayamadım vs. nese böyle biyer işte..
lanetli olduğuna inanıyolarmış
her yıl restore edlip beyaza çevriliyomuş, geri siyahlaşıyomuş

flaş yasak olduğundan biraz netlik sorunu var

papazın konuştuğu yer

bu da çan, müzik şeysi öle bişey

kilisenin önündeki yaratıklar
bi tane kılıçlı vardı boğazıma kılıcı tuttu fotoğraf çektik bi de

teleferikten çekildi. otoyollar çok süper cidden

Rhein nehri
tee uzakta görünen o iki sivri şey en üstteki kilisenin

yine teleferikten

gitarcı abi

her yerde bislet yolları var çok kıskandım

bunu da canım çekti

ohaaa
o nası bi devasalıktır
kocaman kilise

bu da frankfurtta bi sokak. tarihi biyermiş. hitlerin bilmem bişi bildirgeleri duyuruları burda yapılmış vakti zamanında...
2. dünya savaşında binaların bazı kısımları bombalardan zarar görmüş yeniden yapılmış...

o mumlu fotoğraf var ya
heh o
oraya 1.00 ? verip mum satın alıp yakıyp oraya bırakıyolar
bırakırken dilek tutuyolar papaz bişiler sölüyo dua ediyo vs.
mum sönünce de dileklerinin kabul olcağına inanıyolar
her şartta söncek zaten artık nası bi mantıksa

istek üzerine amsterdam başlığının içeriğini buraya taşıyıp o başlıı kapatıyoruz..

lale demiş ki:
baska topik bulamadim.. buyrun..
kusbakisi ile amsterdam..

dam meydani saray ve kilise

sehir merkezindeki park.(exe, hatirlarsin belki)

lale demiş ki:

kanallari ile unlu.

exe'nin bahsettigi istasyon(central station)

central station, gece ve arkadan.

exe demiş ki:
en alttaki 3 foto tanidik geldi. kus bakisini hatirlamak zor zaten

rm demiş ki:
gece şu son resmin olduğu yerde oturup suyu seyretmek ne güzel olur  

lale demiş ki:
cicek pazarinin arkasi

leidse straat.

leidse square

dam'meydanindan damrak..(exe tanidik geliyor mu?)

exe demiş ki:
leidse square tanidik geldi alttaki pek degil

lale demiş ki:
alttaki yerden gecmisinizdir diye tahmin ediyorum. cok katli bisiklet parkinin bulundugu yer. caddenin sonundaki turuncu saatli kuleli gibi bina central station.

exe demiş ki:
dogru arkada gorunuyo zaten. bilmiyom ya 1.5 sene oldu 1 kere gectim anca bu kadar
gecmisizdir herhalde.

coyote demiş ki:
güzel şehirmiş yaşamak iyi olurdu heralde...

lale demiş ki:
yasam o kadar hizli ki nerede yasadigini bile farkedemiyor insan. gezilmesini tavsiye ederim ama yasamak icin uygun diil, bence tabi..

ebrasi demiş ki:
guzel manzaralı bi sehir tsk ettik lalezar, bide resimleri guzel fotoya fln atabilirdin

lale demiş ki:
rica ederim.
fotolarin guzelliginden  tereddut ettim.guzel de degiller zaten.

ebrasi demiş ki:
yok be guzeller işte amsterdam tanıyoz burda

lale demiş ki:

nomad demiş ki:
güzel yermis

lale demiş ki:

bu sabah saat 11 sularinda cekilmis bi foto.. tarih: 9 Temmuz.

Gokyuzu rengi konusunda Londrayla yarisiyor Amsterdam..

ekbilgi: Amsterdam, bu yilki siralamaya gore,  dunyada en yasanilir sehirler arasinda 13. sirada yerini almis..

exe demiş ki:
ben o listeyi buldum: http://bwnt.businessweek.com/interactive_reports/livable_cities_worldwide/index.asp
istanbul 121. olmus. altinda da hemen kudus var. turkiyeden baska sehir yokken bagdat 115.lik ile sonuncu.
ilk siralar belki az cok mantikli olabilir ama gerisini sallamislar bence.
brc demiş ki:
exe demiş ki:
ben o listeyi buldum: http://bwnt.businessweek.com/interactive_reports/livable_cities_worldwide/index.asp
istanbul 121. olmus. altinda da hemen kudus var. turkiyeden baska sehir yokken bagdat 115.lik ile sonuncu.
ilk siralar belki az cok mantikli olabilir ama gerisini sallamislar bence.

bagdat 115.likle sonucuysa istanbul nsl 121. olmuş?

brc demiş ki:
baktım da bagdat 215. imiş...

istanbulu okadar da hirpalamayin gecen biyerde en guzel 3. sehir secilmisti dunyada, ne kadar dandik de olsa bu guzelligin bi payi olmasi lazim dimi.. yagmurdan geberecegime krallar gibi bogazda turlarim birak kardesim manipule liste bunlar

ankara yok mu listede

burak demiş ki:
istanbulu okadar da hirpalamayin gecen biyerde en guzel 3. sehir secilmisti dunyada, ne kadar dandik de olsa bu guzelligin bi payi olmasi lazim dimi.. yagmurdan geberecegime krallar gibi bogazda turlarim birak kardesim manipule liste bunlar

ankara yok mu listede

dogru soze ne denir.

amac hirpalamak degil, turlanabilitesi degil yasanabilitesi listelenmis. Istanbulun da ilk 3 e girmesine sasirmamak lazim, bana gore dunyanin en guzel sehri bile secilebilir.

gökdelenli ışıklı denizli şehir seviyorum ben ya..

şimdi shangai mı istersin xiamen (şiyamen) mi ?

Shot with COOLPIX L11

Shot with COOLPIX L11

Bu da abimin okuduğu üniversite;

bu da xiamen ;

geçen birine öylesine çin e git dedim adam ciddiye almış konuştu görüştü şimdi istanbula gitti ankaraya gelip eşyalarını toplayacak eylülde çin yolcusu yaw pişman olacak gibime geliyo ama.. :s

şangayı tercih ederim abi,

ki zaten mission impossible3 te hayran kalmış idim şangay memleketine..

hayalimdir zaten bi gökdelenin ust katindaki deniz manzarali dairemde gece vakti şehrin ışıklarına dogru çay içicem,

şimdilik hayalim tabi..

bölüm nedir abla ayarlayalım size de bi gökdelen.. 53. kattan 150 farklı adet çaydan (evet 150 civarında farklı çay var) birini içersiniz. fakat yeme mevzunda biraz dikkatli olmanız gerekir.. mesela çubukla yiyebilir misiniz fotorafa dikkat..

[img=http://pic1.resimupload.com/r5/thumb_565379490.JPG

ayrıca öyle kolay kolay helal bulamazsınız..gerçi yengeçe filan cevaz verilmiş..tadı da çok güzelmiş böyle şekerli filan..kitin tabakasından olsa gerek..

küçük çocukların pantolonunun arkası yırtık olurmuş ki kakaları gelince anneleri hemen yolun bi kenarına çeker yaptırırlarmış..

otobüsler temizlik mevzuunda iğrenç ötesi..

he her odada ayrı ayrı klima var o başka..

mesela düşünsenize hem Türkçe hem ingilizce hem de çince bilen kaç insan vardır yer yüzünde.. muhteşem bir şey..çok işinize yarar..dünyanın en az bilinip en çok konuşulan dillerinden biri diyebiliriz..

üniversiteler harika..her milletten insan var..ilk 500 de 15 20 tane bulunuyor.. Tıp alanında baya gelişmişler..ve amerikanın korkulu rüyaları..

komünist rejimle yönetilir gibi görülür ama aslında dünyanın en kapitalist ülkelerinden biriymiş..komunizim insanların yararına kullanılıyo..hatta ben "yaşasın komunizm" diyen abi bile duydum..

şanhay (evet böyle okunuyor) ve beijing (bu da bildiğiniz pekin) arasında bir yarış var..bu yarışa da diğer şehirler de katılıyor.. böylece ülke ekonomik vs yönden çok çabuk güçleniyor..

en fazla müslüman bulunduruyor 150 milyon civarında..çoğu çinli.. sonra budizm geliyor sonra diğer dinler..1 milyara yakın insan dinsiz..

türkler sevilmeyen 6 milletten biri.. ama orada bulunan 50 milyon civarındaki uygur türklerinden tiksiniyorlar dolayısıyla biz de zarar görüyoruz.. nerde karı kız tivareti uyuşturucu vs varsa bunlar başıymış..

çok çok çok fazla bisiklet kullanılıyor..

dilde 50 000 karakter var bunların 10 000 i kullanılıyo bunu 10 000 kelime olarak düşünün.. yani 10 000 kelime için 10 000 tane saçma sapan çizilmesi ve anlaşılması çok zor olan 10 000 karakter bilmelisiniz..ayrıca öyle türkçedeki gibi konuşamazsınız efendim 4 farklı ton var.. mesela "ma" kelimesinin 30 - 40 tane anlamı var tonlamaları farklı olcak ama..çok komik ya çinliler bile anlamıyo dizilerde aynı zamanda çince alt yazı var

tahşidat çekmesini iyi bilirim..fakat çin in tahşidatı olmuyor işte olmuyor ulan ne biçim ülke ya kahretsin :s

geçen sene bu siteden birini az daha güney koreye gönderiyoduk zaten

//offtopicligin bölesi//

yok ben gitmek icin dememiştim, gidecek olsam japonyaya gitmistim 3-4 sene oncesinde: (

guzel yani hosuma gidiyo şangay fotolardan, gece falan..

hem istanbul da öle ki artık pek bi farki yok,

okan bayulgen zagada bi ara studyoda arka plan olarak istanbul gece fotosu koymustu gokdelenleri vs,

insanlar ecnebi memleketi sanmıslar istanbulu:s

ya yaaaaağğ..

buyrun burdan yakınız istanbul sehir manzaralari içün;

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=374249

vee meşhur Tuna nehri buymuş
bizzat kayıkla gezdim gördüm diğer nehirlerden herhangi bi farkı yok akıyo işte
avrupanın savaşta zarar görmeyen en eski şehirlerinden biriymiş bu da.. Heidelberg

burası da ordaki yıkık dökük saray. arkamızdan gelen kalabalık capon grubun rehberinin anlattığına göre cem sultanın esir düştüğü saray buraymış :S

heidelberg :snif

thnx

Heidelberg in ilk resminde evler maket gibi cok enteresan catilar ozellikle de

edirne/selimiye moşiiğ

bu da.

sylvia demiş ki:

leidse straat.

leidse square

vay bizim mekan. 1 e biniyosun 1 zone diyosun. leidsplein deyince atıyosun kendini aşağıya

Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2  İleri sar