sözlük warnerblade
warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır
mürteci sözlük
Yazar Mesaj
Kendi tanıtımları :

1.öz'e dönüş eylem planı zincirinin halkalarından birisidir.
hayırlı olsundur.

irtica ve mürteci kavramlarının bütün olumsuz siyasi içeriğine yıllardır maruz kalan, kafamıza vurula vurula ezberletilmiş onca söz dizimleri içerisinde, neyi nasıl öğrenmemiz ve kullanmamız gerektiği konusundaki olanca dayatmalar karşısında şekillendirilmeye çalışılan sen-ben-o, biz-siz-onların, bir değil, birkaç neslin sıkışmış enerjisini, iğne ucu kadar bir boşluktan geri döndürme, aslına irca etme çabasının da bir ürünüdür.

işbu sözlük, sizi bir anda tarihin karanlıklarına götürebilir, uyarmadılar demeyin.

tarihin karanlıkları;

batılı tespitini yapanlar tarafından küçümsenen,

oryantalistlerden medet uman,

pozitif olanın, yere düşen bir bardak gibi dağılabilir olduğuna hükmeden, günümüzün aydınlığını geçmişin karanlığına bağlayan,
geçmişi karartarak günümüzü aydınlatan,
böylece 100 yıl sonrasının aydınlığı için bugünü karartmaktan çekinmeyen,

ilahi olanı teolojik rasyonalizmle açıklayan,

hayatı bir fenomen zannedip laboratuarcı ağızlarıyla hayat hakkında ölü ahkamlar kesen,

ülkelerin gelişmişliğini gayr-i safi milli hasıla değeriyle ölçebilen,

"ama şarabın da kendine göre faydaları var" diyen,

hristiyanlığın kapitalizme bir eşik, kapitalizmin günümüz değerlerinden bir dinamik, bu dinamiğin dostlarının özgürlük ve demokrasi olduğunu savunan,

özgürlüğü hareket kabiliyetine, hareket kabiliyetini fizyoloji ve sermayeye entegre eden,

teknik düşünceyi bilim hurafesine konu eden,

toplumu salt ekonomiyle açıklayan, economicus insanın bir insan modeli olabileceğini modelleyebilen,

çağlık kavramlar üretebilen, çağlık kavramlar her ne ise geçmiş çağlık kavramlar gibi olmayıp daha çağlık kavramlar olabilen,

insanın seçimlerini akaide konu edip fıkhî hüküm çıkartan, bununla yetinmeyip hükmünü tefsir usulü olarak kullanan, ürettiği tefsir usulüyle yabancı dil öğrenmeye gerek olmadığını savunan,

gizliden gizliye islam'da bir enternasyonalizmin olduğunu savunan,

niçe, haydigır, fuko gibi batılı bilgi sevicilerden ayetlere dolaylı saptamaları tespit edip lüzumsuzluk yapabilen,

doğruyu bildiği halde bir türlü ifade edemeyen, bu yüzden sezgiciliğin sığ limanına sığınmaktan başka çaresi kalmayan,

psikiatrinin gerçekten tıbbın bir dalı olduğuna inanan,

psikolojiyi ruh kavramından çıkarsayıp da ruhu metafizik diye küçümseyen,

ruhu metafizik diye küçümserken, kendine göre bir ruh tanımıyla maretyalizm üreten, sinemayı gerçekten bir sanat dalı zanneden, estetikle aksiyoloji ayrımını bilmeyen, bir inşaatı ?modern? olarak niteleyebilen,

sebeple sonuç arasındaki mesafeyi bilmesine rağmen saptayamadığı agnostisizmi aracılığıyla trajedisini bir maddenin parçalanması olarak bünyeden atabileceğini sanan,

siyasi bir düşünce ile itikadi bir düşünceyi birbirinden ayıramayan,

medyayı şov, şovu medya zanneden,

bir kumaşın üzerine ?anarşizmin bayrağı yoktur? diye yazıp kumaş dalgalandıran,

marx?ı ilerici olarak niteleyip onunla aynı dönemi yaşayan bir sürü insanı gerici olarak ilan edebilen,

hegel?e rağmen ve onun üstüne hala sol ve sağ kavramları hoyratça kullanabilen,

gestalt psikolojisini nimetten sayıp, yetinmeyip bir de kırmasından nlp üretip başarı diye narsisistik bir egoizmi değerselleştiren,

kavram açıklamaya dayalı olarak örgütlü bir iktidar adayı topluluğunun, toplum mühendisliğine yönelerek aydın?ı, aydınlığı, aydınlanmayı tanımlayan,

millet aileliğinden ulusalcılık nosyonu türeten, ürettiği bu nosyonla da militarizmi yerel bir demokrasinin çekirdeği ve dinamiği sayan,

gerçekle hakikati, hakikatle doğruyu birbirine karıştıran,

az okuyan çok düşünen, çok düşünen az okuyan, okumak neyse onu her bulduğunu okumak olarak anlayan, her bulduğunu okumakla da tek bir şeyi okumak arasındaki ilişkiyi kuramayan, tek bir şeyi okumakla da her şeyi okumanın ilmini alamayan,

ne yaparsa yapsın, her haliyle entropiyi kendi şahsında tecessüm ettiren,

moderniteye hem içeriden, hem dışarıdan bakabilen,

stilize,
entegre,
sterilize,
adapte,
hizalı,
çizgide,
akış içerisinde,
topluca tanrılaşma hevesinde,
öğretimli,
diplomalı,
kravatlı,
fularlı,
paralı,
silahlı,
her zaman haklı,
yüze sallanan türden parmaklı,
?

kişilerin kaygılarını ruh düzeyinde haklı çıkartır.

bu beyan, haklılıkları içimizde barındırmak istemediğimiz şemanın resmidir.

biz kendimizi belirledik, her cümle kurabilen da edeben önce kendisini belirlesin.

demiş ve yola çıkmıştır.

Ben yazıyorum, şimdiye kadar münasebetsiz bir hareketini de görmedim.

Ayrıca niyet beyanında :

Alıntı:
29.sevmediği, hazzetmediği, yakınlık duymadığı kişiler hakkında kötü söz, gıybet, iftira, boş laf etmek yerine, sevdiği kişiler hakkında onları tanıtan, yücelten, başkalarınca yanlış bilinen hususları aydınlatan ve bu vesile ile başkalarını incitmeyen yazılar yazacak üyelere sahip olan sözlük. Allah daim etsin.

aynı anda bünyesinde bediüzzaman said nursi'yi, ibn i teymiyye'yi, cübbeli ahmet hoca'yı, mahmud esat coşan hoca'yı, süleyman hilmi tunahan hoca'yı, ebul ala mevdudi'yi, fethullah gülen'i, seyyid kutub'u, adnan oktar'ı ve sair barındırabilecek olgunluğa sahip sözlük.

belirtilir.

Sol frame denilen yerde faydalı linkler görürsünüz, müstehcenliğe taviz verilmiyor.

Sevdim ve paylaşmak istedim bunu söyleyecektim.

moderatörleri iyi çalışıyor, sözlüğü her daim denetim altında tutuyorlar maşaAllah.

geyik hevesi ile gelenlerin hevesleri kursaklarında kalabilir

fakat bazı virüs programlarınca açılması engelleniyor sitenin, neden olduğunu anlamadım. benim kendi bilgisayarımda avast yüklü mesela, siteyi virüs içeriyor deyip açmıyor, bağlantıyı kesiyor.

okulun bilgisayarlarında da nod32 yüklü, onlar da açılmasına müsaade etmiyor.

iframe ile hack yemiş gibi..

dosyaların temizlenmesi lazım

güvenliksiz tarayıcılarda virüs bulaştırabilir

ben hiç yaşamadım öyle bir sıkıntı..

gerçi benim bilgisayarıma virüs tarayıcı filan kurmuyorum.. güncellemiyorum.. süresi bitince yüklemiyorum..

baktım virüsler birikti, yüklkeyip toptan siliyorum.

3 seneyi geçti bir defa format attım o da hard diskini değiştirdiğim zaman.

amatör bi girişim ama vardı bi eksiklik. ihlsözlük olsun mürteci olsun bişekilde kapatılmaya çalışılıyor ama yanlış yapılırsa (ihl de sakat entry ler çoğalmış duyduğuma göre) kaş yapayım derken göz çıkarılabilü

dikkat etmek lazım

öyle abi..

kurucularından biri bizim yeryüzü mirasçılarından bir ağabey (yorgunpiyade - kaylûle). fakat siteyi açarken şart koştu kuralları biz koyacağız diye. tuttu gibi. inşAllah devam eder aynı şekilde. kemmiyete oynamıyorlar yani. gerçi kaylûle ağabey siteden çok bir beklentisi olmadığını söylemişti. yym deki bazı abileri çağırmadı bile onları burada ziyan etmem ben demişti.

anladım
Rabbim muvaffak etsin

yym sitesi ne alemde yav, göçüp duruyordu bi tane yan site açılmış ama rağbet az gibiydi?

O sitenin alakası yok. Göçüp durma değil de yıllık ödeme tarihi siteyi açan abilerin "itikaf" günlerine denk geliyordu.

Sİte aylar önce kapandı. Amma kadro irtibat halinde diyebiliriz.

Hey gidi günler.. Yeryüzü Mirasçıları anka kuşu misali kendi külleri üzerinde yeniden dirildi. İlk dirilişte yekta abiyi kaybetmiştik, şimdi de umut abiyi.. gibi görünüyor, hadi hayırlısı.

http://ayzastudyo.com/yyz/index.php

Şimdilik köşe bucakta, inşAllah taşınacak.

Cevap Yapıştır