nedir?

wb4x nedir?

Şu anda 4 milyon görüntülenme alan warnerblade.com sitemizi izlemektesiniz. Warnerblade grubumuz hakkında aşağıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

warnerblade nedir nedir?

Warnerblade Nedir?

Warnerblade, Bilkent Üniversitesi merkezli kurulan, ancak daha sonra üniversiteler arası bir yapıya bürünen ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren gençlerin oluşturduğu bir gruptur. Bu alanlar arasında; kısafilm ve video çalışmaları, fotoğrafçılık, edebi ve serbest yazılar, şehirlerarası geziler, bisiklet turları, sosyal aktiviteler, yardım kampanyaları ve profesyonel çalışmalar sayılabilir. Bu çalışmaların tamamını şu anda izlemekte olduğunuz ve her ay 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan ve toplamda milyonlarca görüntülenmeye ulaşmış warnerblade web sayfasından inceleyebilirsiniz. Aşağıda , bu çalışmalar hakkında referanslarıyla birlikte özet bilgiler alabilirsiniz.

videolarimiz nedir?

Kısafilm ve Video Çalışmaları

Warnerblade, Türkiye’ nin en büyük, en aktif amatör kısafilm ve video üreticisidir. yüze yaklaşan video çalışmaları arasında kurgusal kısafilmler, mini belgeseller, gezi anlatımları, bisiklet videoları, müzik klipleri ve deneysel çalışmalar bulunmaktadır. Bu çalışmalar Türkiye ve Dünya çapında onbinlerle ifade edilen izlenme sayılarına ulaşmıştır. Türkiye’ deki ilk bisiklet videolarını üreten gruptur ve 10’a yaklaşan bölüm sayısıyla, mevcut en uzun bisiklet videosu serisini ‘’ yayınlamıştır. Korku , aksiyon gibi alanlarda kurgusal kısafilm çalışmaları bulunmaktadır. Çanakkale ve Şanlıurfa gibi şehirlerimizle ve yakın tarihle ilgili mini belgeseller hazırlamıştır. Türkiye’ nin çeşitli bölgelerine ( Trabzon , Muğla , Kapadokya , Burdur … ) yapılan gezilerde de, buna benzer tanıtıcı ve eğlendirici video çalışmalarına imza atmıştır. Canlı performans da içeren, video klip formatında da çalışmaları vardır. Yenibiris.com için hazırladığımız reklam çalışmamız ise 1 ayda 800 bin kere izlenerek, Hürriyet tarafından 50.000 TL‘ lik birincilik ödülünü kazanmıştır.

fotograflar nedir?

Fotoğraf Çalışmaları

Warnerblade tarafından izlenime sunulmuş binlerce fotoğraf vardır. Bunlar değişik fotoğraf sitelerinde de beğeniye sunulmuş, yüzlerce olumlu yorum almıştır. Türkiye’ de fotoğrafı çekilen başlıca yerler arasında : Muğla ( Göcek , Köyceğiz , Dalaman , Dalyan , Sarıgerme , Sarsala , Boynuzbükü … ) , Ankara ( Bilkent , Hacettepe , Ayrık Vadi , Eymir Gölü , Beypazarı , Kızılcahamam , Karagöl … ) , Isparta ( Tekesarayı Kanyonu , Eğirdir Gölü … ) , Burdur ( Bademli , Göller Bölgesi … ) , Nevşehir ( Kapadokya ) , Karabük ( Safranbolu ) , Bartın ( Amasra ) , Trabzon ( Sümela , Uzungöl ) sayılabilir. Doğa, manzara ve gezi fotoğrafçılığına ek olarak portre , deneysel , soyut gibi alanlarda da fotoğraflar izleyicilerin beğenisine sunulmaktadır.

yazilar nedir?

Edebi ve Serbest Yazılar

Warnerblade, Türkiye ’ nin ve Dünya ‘nın en seçkin üniversitelerinde okuyan yada mezun olmuş üyelerinin sürekli yazdığı; mesaj sayısı 200 000′ e yaklaşan ve yüzlerce üyesi olan warnerblade forum , içerisinde gezi hikayelerinden politik fikirlere, serbest yazılardan teknolojik haberlere kadar yüzlerce çalışma bulunan elektronik dergi ‘Webzine’ ve mezun dergisi ‘SAMDergi ’ , atıflarda bulunulmuş İngilizce ve Türkçe çok sayıda bilimsel makaleye ev sahipliği yapan warnerblade arşiv ile küresel entelektüel birikime dinamik ve birinci elden katkıda bulunmaktadır.

geziler nedir?

Şehirlerarası Geziler, Bisiklet Turları

Fotoğraf ve video çalışmalarıyla belgelenmiş, Türkiye’ nin çeşitli bölgelerindeki gezi ve tur organizasyonları warnerblade tarafından düzenlenmektedir. Onlarca kişinin katıldığı bu etkinliklerde yaşanan maceraları anlatan yüzlerce sayfalık gezi yazıları da yine okuyucularla paylaşılmaktadır. Ankara merkezli belli başlı şehirlerarası gezi güzergahları arasında İstanbul, Çanakkale, Bolu, Nevşehir, Trabzon, Şanlurfa, Muğla, Afyon, Bartın, Burdur sayılabilir. Başlıca bisiklet turları arasında da ( 150 km – Antalya, 200 km – Burdur , 160 km – Eğirdir , 150 km – Göller Yöresi, 140 km – Salda Gölü , 90 km Köyceğiz … ) sayılabilir.

yardim kampanyalari nedir?

Sosyal Aktiviteler, Yardım Kampanyaları

Warnerblade üyeleri, içerisinde bulundukları toplulukların her zaman sosyal olarak aktif kesiminde yer almışlardır. Bu çerçevede, birçok sosyal etkinliğin organizasyonunda bizzat sorumluluk almışlar ve bu görevlerini başarıyla yerine getirmişlerdir. Üniversite dahilinde çeşitli kulüp etkinlikleri ( Sinema, Anime, Toplumsal Duyarlılık, Platform ) organize etmiş yada mevcut projelere katkıda bulunmuşlardır. Bu sosyal etkinliklere ek olarak; Warnerblade, aktif bir şekilde yardım kampanyalarına ve derneklere destekte bulunmuştur. ‘Kimse Yok Mu’ gibi dernekler üzerinden, Depremde yıkılan Pakistan‘ a, Türkiye’ deki fakirlere,  açlıktan kırılan Nijer‘ e, Afrika‘ ya, bombalanan Filistin‘ e 3 bin TL ye yaklaşan yardımlar göndermiştir. 

profesyonel nedir?

Warnerblade Professional

Bahsedilen sanatsal çalışmalar, sosyal etkinlik, yardım kampanyaları ve diğer faaliyetlerin sponsorluğu kapsamında Warnerblade, müşterilerine birçok konuda profesonel çözümler sunmaktadır. İlgilenilen alanlar arasında: web sayfası tasarımı; statik, dinamik, flash site hazırlanması; domain tescil ve hosting; fotoğraf + video çekimi, bunların montajı ve post-prodüksiyon çalışmaları; ASP, .NET, PHP site yazılımı, 3 boyutlu tasarım ve animasyon (Maya, AutoCad, 3DsMax) ; Multimedia CD ve içerik sunumu; Logo ve dijital her türlü tasarım, Kurumsal Kimlik çalışmaları … bulunmaktadır. 

warnerblade 2 nedir?

Warnerblade Hakkında Ek Kaynaklar

Warnerblade araştırma merkezi

Önceki Warnerblade Nedir Yazısı

2006 ya kadar Warnerblade Tarihi

, en son warnerblade fotoğrafları, videoları ve haberleri profilinize gelsin!

warnerblade forum

warnerblade webzine

fotoğraf galerileri

video görüntüleri

50 bin TL lik reklam

bize ulaşın

proje - tayfa - kafe - sözlük - oyun - müze - sohbet - mp3 - fotoğraf - divx - yaşam - düşünce - üniversite - teknoloji - atölye - sitesi - haberler - soru cevap - arşiv - site haritası