Aman dikkat!

October 17th, 2005

Bu hafta Habertürk te okuduğum bir haber beni yine hiç şaşırtmadı, yine mi demekten kendimi alamadım.

AYDIN DA ONLARCA TüRK BAYRAÄžI DEREYE ATTILDI!

Geçen sene Mersin de olan bayrak yakma olayını hatırladım ister istemez. Orda bayrak yakıldı denilmişti, kıyamet kopmuştu, sonra yalanlandı o bayrak yakılmamış, sadece yıpranmış dendi, ne fark edecekse. Birçok bayrak satışı olmuştu o ara Türkiye nin dört bir yanında, seyyar satıcıların satışları da tavan yapmıştı dolayısıyla. O dönemde de bugün olduğu gibi kışkırtmalara -siz provokasyon da diyebilirsiniz- açıktı bu ülke, çok bir şey değişmedi aslında. Hatırladığım kadarıyla bu olayı polise ihbar eden bir öğretmendi. Bu kadar tantanaya neden olacağına eğilip o bayrağı yerden almayı neden akıl edemedi o öğretmenimiz diye düşünmedim değil o vakitler. Bomba olmasından korkmuşlar tabi. Peki neden bu olayın bu kadar büyümesine izin verildi? O da mı bomba korkusu? Tabi bu olaydan çıkar sağlayacak, terör ortamından faydalanacak insanların ekmeğine yağ sürüldü. Bunu bahane edip katliam yapanlar da cabası. iki çocuğa üç beş kuruş para verip her şeyi yaptırıyorlar biz de bunu kullanmalarına izin veriyoruz, her dönemde.

Ve akıllarda başka bir soru: bu adamlar sadece bayrak satışı yapmak için böyle bir olayı patlatmış olabilirler mi? Cevap yok. Olmasın da zaten.

13.10.2005 Aydın da Türk Bayrağı nı derede bulmuşlar. Polisler soruşturma başlatmış tabi. Tesadüfe(!) bakın ki bu olaylar bir 29 Ekim öncesi oluyor ve tam da Avrupa Birliği gündemdeyken. Tamam işte… Tam ortamı oluştu. Åžimdi birileri çıkıp sokaklarda yürür, biz bilinçli toplumuz, birlik olalım, güçlü olalım diye çağrılarda bulunur. Bunun toplumun bilimde ilerlemesine, eğitimin ve gelir dağılımının düzelmesine, ulusal gelir düzeyinin artmasına ne faydası var? demez kimse. Asıl bunlarla bir toplum güçlü olur, fakat kimse farkına varmaz, biz şekilci bir ülkeyiz işte.

Åžimdi ben genelkurmayın bayrağımız sahipsiz değil demesini, ismi lazım değil birilerinin olayı kınamasını halkın da galeyana gelip planın tamamlanmasına katkıda bulunmasını bekliyorum. Hadi koşup biz de bayrak alalım, birlik olalım(!)Hem herkesin ekmek parası(!), değil mi?

-Kelebek

Köşedeki tüm yazılar :

genel

2 adet wıbılan wıbılana Durma, sen de wıçkır:

  • 1. Lardayn  |  October 17th, 2005 at 23:48

    Bir Aydınlı olarak olayın provakasyon olduğuna eminim…

  • 2. marvin  |  October 19th, 2005 at 09:57

    Türk milleti bu kadar kolay ve ucuz provokasyonlara gelmemeli

Wıbıl:

Buraya wıbılanlar:  | 


Köşeler

En Son Yazılar