Ankara’da Anime Gösterimi: Tokyo Godfathers

October 29th, 2006

Anime keyfini gümüş perdede, sinema koltuğunuzda oturarak diğer animeseverler ile beraber izlemeye ne dersiniz? Bilkent üniversitesi Animasyon ve çizgiroman Kulübü, gelenek haline getirdiği haftalık anime gösterimlerine bu dönem de devam ediyor. Her hafta çarşamba günleri rutin olarak yapılan gösterimlerin bu haftaki konuğu ise Tokyo Godfathers. 1 Kasım çarşamba günü saat 18:00′da Bilkent üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi FB blok 309 nolu salonda yapılacak gösterime katılım ücretsiz.
269 kucukresim Ankarada Anime Gösterimi: Tokyo Godfathers

Satoshi KON’nun yönettiği 2003 yapımı Tokyo Godfathers adlı anime komedi ve drama unsurlarını bir arada bünyesinde bulunduruyor. üç evsiz kahramanımız eski bir bisiklet yarışçısı Gin, travesti Hana ve evden kaçan genç bir kız Shinjuku’da beraber yaşamaktadırlar. Bir Noel günü, sokağa terkedilmiş bir kız çocuğu bulurlar. Bebeğin ailesini bulmak için daha önce girmeye dahi çekindikleri şehrin lüks ve bakımlı semtlerini araştırmaya başlayan üç kafadar farkında olmasalar da bebekle beraber kendi hayatları da değişime uğramaktadır.

1 Kasım’da Bilkent üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Güzel Sanatlar Fakültesi FB Blok 309 nolu salonda saat 18:00′da yapılacak gösterime katılım ücretsiz olup Bilkent dışından da katılabilirsiniz.

Ulaşım için araçları ile gelecek olanlar için sorun bulunmamaktadır; girişte kimlik bırakıp içeri girebilirsiniz. Bunun dışında Güvenpark’tan EGO otobüsleri ve Ankara’nın çeşitli yerlerinden Bilkent dolmuşları kalkmaktadır. Dolmuş kampüs içerisine girerken, otobüsle gelmeniz durumunda bir miktar yürümek zorunda kalacaksınız.

iletişim için Kulüp Başkanı D. Tunaoğlu’ya aşağıdaki adresten e-posta gönderebilirsiniz;

Gösterimler her hafta farklı bir anime ile devam edecek.

Köşedeki tüm yazılar :

genel


Köşeler

En Son Yazılar