Ankara’da Anime Gösterimi: Tokyo Godfathers

November 1st, 2006

Bilkent üniversitesi Anime ve Manga Kulübü’nün Sonbahar 2006 Dönemi’n her çarşamba yaptığı anime gösteriminde bu hafta Memories var. 1 Kasım çarşamba günü saat 18:00′da Bilkent üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi FB blok 309 nolu salonda yapılacak gösterime katılım ücretsiz.

memories Ankarada Anime Gösterimi: Tokyo Godfathers

8 Kasım’daki 4. Gösterim’de Memories yer alacak. ünlü anime filmi Akira’nın yapımcısı Katsuhiro Otomo’nun 1995 yapımı, Mainichi ödüllü Memories filmi, aslında 3 ayrı kısa filmin birleşiminden oluşuyor. “Magnetic Rose”‘da uzayda bir gemi enkazında kaybolan iki astronotun hayal ile gerçek dünya arasındaki buhranları ile genç bir kadının hayalleri birbirine karışıyor. Kaybedilenler, geçmişi unutamama, umutsuzluk ve sevginin sorgulandığı bilim kurgu yapımının ardından ise ikinci kısa film olan “Stink Bomb” geliyor. Nezle olduğu için ilaç alan gizli bir bilim grubunun araştırmacısı neden etrafındaki herkesin ölmeye başladığını anlayamamaktadır. Patronuna ulaşmak ve bir takım belgeleri teslim etmek için Tokyo’ya doğru yola çıkar, ordu ise onu durdurmak için olağan üstü hal ilan etmiş, NASA’dan yardım istenmiştir… Gülmekten kırılacağınız bu kısa filmin ardından ise modern savaşlara ve emre bilinçsiz itaati küçük bir çocuğun gözüyle sorgulayan harika bir kısa filmle Memories noktalanıyor: Cannon Fodder.

“Niçin savaşıyoruz baba?”
“Büyüyünce anlarsın.”

Kaçırılmaması gereken bir anime başyapıtı olan Memories’i 8 Kasım 2006 çarşamba günü saat 18:00′da Bilkent üniversitesi Merkez Kampüsü’nde Güzel Sanatlar Fakültesi FB Blok 309 nolu salonda ücretsiz izleyebilirsiniz.

Ulaşım için araçları ile gelecek olanlar için sorun bulunmamaktadır; girişte kimlik bırakıp içeri girebilirsiniz. Bunun dışında Güvenpark’tan EGO otobüsleri ve Ankara’nın çeşitli yerlerinden Bilkent dolmuşları kalkmaktadır. Dolmuş kampüs içerisine girerken, otobüsle gelmeniz durumunda bir miktar yürümek zorunda kalacaksınız.

iletişim için:

lardayn @ halfteam . com

Kulüp başkanı:

dtuna @ ug.bilkent.edu.tr

Gösterimler her hafta farklı bir anime ile devam edecek.

Köşedeki tüm yazılar :

genel


Köşeler

En Son Yazılar