Ben küçük bir kız heyecanlı…

December 4th, 2005

Keşke çocuk olsam şimdi… Elimde bir lolipopla bir ayağım kaldırımda bir ayağım asfaltta yürüsem, babam ellerimden tutsa, asla düşmesem. Yine bir hevesle saçlarımı kestirsem mesela, sonra annemin yanına koşup, başımı arkaya atıp anne saçlarım uzamış mı? diye sorsam, banyodan sonra babama saçlarımı taratsam. Ayağımda sandaletlerim ortalarda koştursam. Yine Kinder sürpriz alsa bana birileri içindeki oyuncakları biriktirsem, bonibonlarla doktorculuk oynasam. Gökteki ay dede nin kendi dedem olduğuna inansam, içimdeki özlemle ona bakıp, onla sohbet etsem. Ağaçlara salıncak kurdursam, plajda filmlerdeki gibi kumdan kaleler yapmaya çalışsam, onunla uğraşırken güneş yanığı olsam ve kale bir arpa boyu yol gitmese yine. Eskisi gibi saklambaç oynasam geceleri, annem balkondan beni izlese, yine karanlıktan, böceklerden korkmasam… Duvarların üzerinden atlasak arkadaşlarla, yan apartmanın bahçesindeki kocaman erik ağacından erik çalsak(!), parktaki üç kişilik salıncakta beş kişi sallansak. Ben düşünmesem hiçbir şeyi, herkes benden büyük olsa, herkes beni korumaya çalışsa, canım yanmasın istese. Büyüdükçe daha mı savunmasız oluyoruz ne? Korkuyorum…

çocukken daha basitti hayat. Bana en zor gelen şey yemek yemekti mesela- hoş hala öyle gibi de- Paramı kumbaramda biriktirirdim, bankada ya da kredi kartlarımda değil, ne kadar çok bozuk param varsa o kadar zenginim sanırdım, çok sevinirdim, kime ne hediye alsam diye planlardım. çalışmak, barbie bebeğimin işe gitmesiydi, giydirip kuşatıp evin içinde gezdirirdim. Ders, boyama kitaplarımı ne kadar iyi boyadığımdı ve rekabet, kırmızı kurdeleyi ilk kim alacak diye düşünmemdi. Ve aşk… Hatırlıyorum o zamanları… O beni seviyor mu demedim hiç, sevdim- sevmek neyse artık o zamanlar- Yan yana oturduğumuzda kimse siz evlenecek misiniz diye sormadı, biz oyun oynadık, herkes bizi seyretti; o ne düşündü bilmiyorum, kafa yormadım hiç. O zaman yemek masam da böyle boş değildi. Güle oynaya yerdik yemekleri. Yemeğin sonunda yoğurt yemek için babamın kucağına zıplardım, o yedirirdi; şimdi hala çok seviyorum yoğurdu ama ancak odamda yiyecek bir şey bulamazsam aç kalmamak için yiyorum. Saçlarımı ben tarıyorum. Ellerimi de kimse tutmuyor, ayağım takılsa düşecek gibiyim. Büyüdükçe yalnız mı kalıyoruz ne?

- Kelebek

Köşedeki tüm yazılar :

genel

6 adet wıbılan wıbılana Durma, sen de wıçkır:

 • 1. LeoN  |  December 4th, 2005 at 18:22

  Eski günlere özlem duygusunu canlandırdı bende. Tabi barbie bebeklerin, saç taramaların karÅŸılıkları bizde farklıydı :)Amma velakin çok güzel bi yazı olmuÅŸ, büyük keyif alarak okudum eline sağlık.

 • 2. kelebek  |  December 4th, 2005 at 18:52

  teÅŸekkür ederim Leon, o duyguyu canlandırabildiysem ne mutlu bana çünkü bu yazı özel bir yazıydı benim için… keyif aldığına sevindim…

  not: bazı yerler tercihe bırakılabilir tabi, misketler, kamyonlar gibi.. :)

 • 3. blade  |  December 4th, 2005 at 19:49

  ben evin bahcesini kazardim, hatta siniftan adam toplayip, topragi islatip fln kazardik yani baya profesyonel davraniomusum o zamanlar da.. tabi amacimiz yoktu ama supperdi ya :)
  yaziya gelince bence cok harika bi calisma olmus kelebek, tebrikler. hatta simdiye kadar yazdiklarin arasinda en iyisi bu diyebilirim. sanki boole arada akisi bozan yerler var gibi ama yine de cok guzel, devamini dilerim..
  benim de aklimda boole bi cocukluk yazisi ama bakalim ne zamana patlicak :D

 • 4. kuvars  |  December 5th, 2005 at 04:42

  buyudukce yanlizligimizi yontuyoruz sanirim kelebek…
  kucukken yanimizdakileri severdik,cunku onlar yanimizdaydi…oysa buyudukce yanimizda oolmayanalri ozlemekten yanimizdakileri de sevmeye firsat bulamiyoruz.ve sonuc yanlizligimizi biz yontuyoruz.

 • 5. kelebek  |  December 6th, 2005 at 01:01

  @blade sana yazı beğendirmek kolay değildir, hatalarım mutlaka vardır, okuyan herkesin mazur görmesini dilerim.

  @kuvars elimizdekinin de değerini bilemeyince yanlızlık hissimiz artıyor mu dersin? düÅŸünülesi bir bakıÅŸ açısı…

  teÅŸekkürler yorumlarınız için… :)

 • 6. İnsanın oruç dışınd&hellip  |  August 11th, 2010 at 14:51

  [...] oruç dışında her ameli kendisi içindir.  Oruç benim  içindir, mükâfatını  da ben  vereceğim”  buyurmuştur. Oruç kalkandır. Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz [...]

Wıbıl:

Buraya wıbılanlar:  | 


Köşeler

En Son Yazılar