warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Yardım
Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?
Neden kayıt olmam gerekiyor?
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Kimler Online listesinde ismimin görülmesini nasıl önleyebilirim?
Şifremi unuttum!
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
Daha önceleri kayıtlıydım ama artık giriş yapamıyorum?!

Kullanıcı Seçenekleri ve Ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Gösterilen saatler yanlış!
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Konuştuğum lisan listede yok!
İsmimin altında resim (avatar) göstermek için ne yapmalıyım?
Kullanıcı derecemi nasıl değiştirebilirim?
Bir kullanıcının mail linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?

Mesaj Gönderme
Foruma yeni başlık nasıl gönderilir?
Mesajlar nasıl değiştirilir veya silinir?
Mesaj altına imza nasıl eklenir?
Anket nasıl hazırlanır?
Bir anket nasıl değiştirilir veya silinir?
Anketlere neden katılamıyorum?
Bazı forumlara neden ulaşamıyorum?

Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?
HTML kullanabilir miyim?
İfade nedir?
Resim gönderebilir miyim?
Duyuru nedir?
Sabit başlıklar nedir?
Kilitli başlıklar nedir?

Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Site yöneticileri (yönetici) nedir?
Forum yöneticileri (moderator) nedir?
Kullanıcı grupları nedir?
Bir kullanıcı grubuna nasıl üye olabilirim?
Bir kullanıcı grubunun yöneticisi olmak için ne yapmam gerek?

Özel Mesajlar
Özel mesaj gönderemiyorum!
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!
Bu forum sitesine kayıtlı birinden spam e-posta aldım!

phpBB 2'yle ilgili Konular
Bu forum sitesini kim yazdı?
Aradığım ... özellik neden yok?
Bu siteyle ilgili hukuki sorunlar için veya suiistimal durumunda kime başvurabilirim?

Başa dön
Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?

Kayıt oldunuz mu? Giriş yapabilmek için önceden kayıt olmanız gerek. Yoksa siteden yasaklandınız mı (o halde bu anlamda bir mesaj görmeniz gerekir)? Eğer öyleyse, site yöneticisiyle (webmaster) veya site yöneticisiyle (yönetici) irtibata geçip sebebini sorabilirsiniz. Eğer kayıt olduysanız ve yasaklanmış olmamanıza rağmen giriş yapamıyorsanız, tekrar tekrar kullanıcı adınızı ve şifrenizi kontrol edin. Genelde hata burada oluyor. Sorun bu değilse site yöneticisiyle irtibata geçin, belki site için yanlış ayar yapmış olabilir.

Başa dön
Neden kayıt olmam gerekiyor?

Kayıt olmanıza gerek olmayabilirdi aslında. Mesaj gönderebilmek için kaydın şart olması, site yöneticisinin (yönetici) kararına bağlı. Ayrıca kayıt olunca bazı özel imkanlara ulaşabilirsiniz. Örneğin mesajlarınızın yanında kedinize ait küçük bir resim (avatar) gösterme, özel mesaj gönderme, tanıdığınız kullanıcılara mail gönderme veya kullanıcı gruplarına katılma imkanlarına misafir kullanıcılar sahip değildir. Kayıt işlemi çok basit olduğu için kaydolmanız önerilir.

Başa dön
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?

Giriş sayfasında gördüğünüz Her zaman otomatik giriş yap komutunu seçmediğiniz sürece, site sizi sadece belirli bir süre için giriş yapmış kabul eder. Böylece kaydınızın başkaları tarafından kullanılması önlenir. Girişinizin devamlı kalması için, bu komutu seçmeniz yeterlidir. Fakat başka şahıslarında kullandığı (örn. herhangi bir kütüphaneye, internet cafeye, üniversiteye vs. ait) bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, bu komutu seçmemeniz önerilir.

Başa dön
Kimler Online listesinde ismimin görülmesini nasıl önleyebilirim?

Şahsınıza ait profil sayfasında Online olduğumu gizle seçeneğini bulabilirsiniz. Buradan Evet 'i seçince online olduğunuzu sadece site yöneticileri ve kendiniz görebilirsiniz. Bu durumda gizli kullanıcı olarak sayılırsınız.

Başa dön
Şifremi unuttum!

Telaşa kapılmayın! Eski şifrenizi öğrenmek mümkün olmasa bile, yerine değişik bir şifre alabilirsiniz. Giriş sayfasını açıp Şifremi unuttum üzerini tıklayın ve tarif edilen işlemleri uygulayın. Kısa sürede tekrar online olduğunuzu göreceksiniz.

Başa dön
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!

İlk önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdığınızı temin edin. Doğru yazılmışsa, iki sebep daha olabilir. Eğer COPPA destekleniyorsa ve kaydınız esnasında 13 yaşından küçüğüm linkini tıkladıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Sebep bu değilse, kaydınızın onaylanması gerekebilir. Bazı forum siteleri tüm yeni kayıtların onaylanmasını şart koşar. Giriş yapabilmeniz için ya kendiniz yada site yöneticisi tarafından kaydınız onaylanmalıdır. Bu durumda onay gerekçesi, kaydınız esnasında size bildirilmiş olmalı. Bu doğrultuda bir e-posta aldıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Eğer böyle bir e-posta almadıysanız, verdiğiniz e-posta adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Onay gerekçesinin sebebi, kötü amaçlı kullanıcıların anonim kalıp forum sitesini suiistimal etmelerini önlemektir. Verdiğiniz e-posta adresinin doğru olduğundan eminseniz, site yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerekir.

Başa dön
Daha önceleri kayıtlıydım ama artık giriş yapamıyorum?!

Bunun en olası sebebi hatalı kullanıcı adı veya şifre girişidir (kayıt olduktan sonra aldığınız e-postaya bakıp kontrol edin). Belkide site yöneticisi kaydınızı herhangi bir sebepten dolayı silmiş olabilir. Forumlara hiç mesaj gönderdiniz mi? Veritabanının kapladığı alanı küçük tutmak için, mesaj göndermeyen kullanıcıların kaydı genelde belirli bir süre sonra silinir. Tekrar kaydolmayı deneyin ve tartışmalara katılın.

Başa dön
Kullanıcı Seçenekleri ve Ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?

Eğer kaydolduysanız bütün ayarlarınız veritabanına kaydedilir. Ayarlarınızı değiştirmek için (genelde sayfaların üst kısmında bulunan) Profil linkini tıklayın. Ayarlarınız buradan değiştirilir.

Başa dön
Gösterilen saatler yanlış!

Gösterilen saatler büyük bir ihtimalle doğrudur. Fakat gördüğünüz saat, bulunduğunuz yerin saat diliminden farklı olabilir. Bu durumda, Profil linkini tıklayıp kendiniz için geçerli saat dilimini seçmeniz gerekir, örn. London, Paris, New York, Sydney vs. Çoğu seçenekler için geçerli olduğu gibi, saat dilimini değiştirme imkanıda sadece kayıtlı kullanıcılara verilmiştir. Eğer kayıtlı değilseniz, kaydolmanın tam zamanı (kelime oyununu bağışlayın)!

Başa dön
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!

Doğru zaman dilimini seçtiğinizden eminseniz ve saat hala yanlış gösteriliyorsa, bunun en olası sebebi günışığından yararlanma değişimleri olabilir. Örn. yaz aylarında görülen saatler, bulunduğunuz ülkenin gerçek saatinden bir saat ileri veya geri olabilir. Forum sitesi bu değişimleri dikkate almaz.

Başa dön
Konuştuğum lisan listede yok!

Bunun en olası sebepleri, ya site yöneticisinin konuştuğunuz lisanı destekleyen uzantıyı kurmuş olmayışı, ya da bu sitenin konuştuğunuz lisana henüz çevrilmiş olmayışıdır. Site yöneticilerine başvurup, kendi lisanınızı destekleyen uzantıyı kurmalarını rica edin. Eğer böyle bir uzantı yoksa, siteyi kendi dilinize çevirmekte özgürsünüz. Bu konuda daha geniş bilgi için sayfaların alt kısmında görülen phpBB Group linkini tıklayın.

Başa dön
İsmimin altında resim (avatar) göstermek için ne yapmalıyım?

Mesajların görüntülendiği sayfalarda kullanıcı adlarının altında iki tür resim görebilirsiniz. Birincisi, kullanıcı derecenizi gösterir ve genelde gönderdiğiniz mesaj sayısına bağlı olarak belirli bir sayıda yıldız veya kare şeklindedir. Bunun altında avatar denen biraz daha büyük bir resim görebilirsiniz. Bu resim genelde kullanıcıya ait ve özeldir. Avatar kullanma imkanını site yöneticisi saptar. Ayrıca avatar'ların ne şekilde kullanılabileceğinide saptar. Avatar kullanamıyorsanız, site yöneticisine başvurup bu imkanı ne sebepten iptal ettiğini öğrenebilirsiniz (bunun önemli bir sebebi olduğundan eminiz!)

Başa dön
Kullanıcı derecemi nasıl değiştirebilirim?

Genelde kullanıcı derecenizi doğrudan değiştirmeniz mümkün değil (kullanıcı derecesi, gönderdiğiniz mesajın yanında bulunan isminizin altında ve kullanıcı profili sayfasında görülür). Çoğu forum sitesinde kullanıcı dereceleri, gönderilen mesajların sayısını veya yetkili üyeleri belirlemek için kullanılır, örn. yöneticiler veya site yöneticileri özel bir dereceye sahip olabilir. Lütfen gereksiz yere mesaj gönderipte derecenizi yükseltmeye çalışmayın, elde edeceğiniz tek sonuç, yöneticilerin mesajlarınızın sayısını düşürmesi olacaktır.

Başa dön
Bir kullanıcının mail linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?

Siteye ait e-posta formuyla maalesef sadece kayıtlı kullanıcılar mail gönderebiliyor (ayrıca yöneticinin bu işlevi çalıştırması gerek). Bunun sebebi, e-posta sisteminin anonim kullanıcılar tarafından suiistimal edilmesini önlemektir.

Başa dön
Mesaj Gönderme
Foruma yeni başlık nasıl gönderilir?

Çok basit: forumu veya başlığı görüntüleme sayfasında Yeni Başlık Gönder düğmesini tıklayın. Yeni mesaj göndermeden önce kayıt olmanız gerekebilir. Forum ve başlık sayfalarının alt kısmında yapabileceğiniz bütün işlemlerin listesini görebilirsiniz (örn. Bu forumda yeni konular açabilirsiniz vs. gibi).

Başa dön
Mesajlar nasıl değiştirilir veya silinir?

Site yöneticisi veya forum yöneticisi olmadığınız sürece, sadece kendinize ait mesajları değiştirebilir veya silebilirsiniz. Gönderdiğiniz bir mesajı Mesajı Değiştir düğmesini tıklayarak değiştirebilirsiniz (bu imkan bazen sadece belirli bir süre için mevcuttur). Mesajınıza birileri cevap göndermişse eğer, mesajınızın altında metni kaç defa değiştirdiğinizi gösteren kısa bir yazı göreceksiniz. Mesajınız henüz yanıtlanmamışsa, bu not görülmez. Ayrıca mesajınız site yöneticileri veya forum yöneticileri tarafından değiştirilincede bu yazı görülmez (yöneticilerin böyle bir durumda metnin hangi kısmını ne sebepten dolayı değiştirdiklerini yazmaları önerilir). Bir mesaja cevap geldikten sonra normal kullanıcılar tarafından silinemez.

Başa dön
Mesaj altına imza nasıl eklenir?

Herhangi bir mesaja imzanızı ekleyebilmek için önce Profil sayfanıza girip bir imza hazırlamanız gerek. Daha sonra mesaj gönderme formunun alt kısmındaki İmzamı ekle seçeneğini seçip mesajınıza imzanızı ekleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz bütün mesajlara genel bir ayar olarak imzanızın eklenmesini istiyorsanız, Profil sayfasındaki seçeneği tıklayın. Buna rağmen dilediğiniz her mesaj için imzanızın eklenmesini önleyebilirsiniz (mesaj gönderme formunda İmzamı Ekle seçeneğini silmeniz yeterli).

Başa dön
Anket nasıl hazırlanır?

Anket hazırlamak çok basit: yeni bir başlık gönderirken (veya bir başlığın ilk mesajını değiştirirken - bu tabi yetkinize bağlı), mesaj gönderme formunun altında Anket Ekle formunu göreceksiniz (böyle bir formu göremiyorsanız, anket ekleme yetkiniz yok demektir). Anket sorusunu ve en az iki tane anket şıkkı eklemeniz gerekir. Anket şıkkı eklemek için Bu Şıkkı Ekle düğmesini tıklayın. Ayrıca anketin gösterim süresinide belirleyebilirsiniz, 0 süresiz demektir. Eklenebilecek anket şıklarının sayısı sınırlıdır. Bu sınırı site yöneticisi belirler.

Başa dön
Bir anket nasıl değiştirilir veya silinir?

Anketlerde mesajlar gibi sadece gönderen kullanıcı, forum yöneticisi veya site yöneticisi tarafından değiştirilebilir. Bir anketi değiştirmek için, başlığın ilk mesajını tıklayın (ilgili anket daima bu mesaja bağlıdır). Ankete henüz katılan olmadıysa, hazırlayan kullanıcı tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Ankete katılan olmuşsa, sadece forum ve site yöneticileri tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Böylece bir süre sonra şıkları değiştirip anket sonuçlarını sapıtma olanağı kalmaz.

Başa dön
Anketlere neden katılamıyorum?

Anketlere sadece kayıtlı kullanıcılar katılabilir (böylece hile yapma olanağı önlenmiş olur). Eğer kayıt olmanıza rağmen anketlere katılamıyorsanız, gerekli yetkilere sahip değilsiniz demektir.

Başa dön
Bazı forumlara neden ulaşamıyorum?

Bazı forumlar sadece belirli kullanıcılara veya kullanıcı gruplarına açık olabilir. Mesajları okumak, görüntülemek, göndermek için vs. özel yetki gerekebilir. Bu yetkiyi sadece ilgili forum yöneticisi veya site yöneticisi verebilir, bu kişilere başvurmalısınız.

Başa dön
Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?

BBCode HTML'in özel bir uygulamasıdır. Forum'a yazdığınız mesajlarda BBCode kullanabilme imkanını site yöneticisi saptar. Ayrıca mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda BBCode'ı iptal etmeniz mümkündür. BBCode, HTML'e benzer tarzdadır fakat tag'ler < ve > yerine köşeli parantez içine alınır: [ ve ]. Ayrıca nelerin nasıl görüntülendiği daha iyi kontrol edilebilir. BBCode hakkında daha geniş bilgiler için, mesaj gönderme sayfasından ulaşabileceğiniz rehbere bakınız.

Başa dön
HTML kullanabilir miyim?

Site yöneticisinin müsaade vermesine bağlıdır, ilgili ayarların tümünü o kontrol eder. Eğer müsaade verilmişse, büyük ihtimalle sadece bazı tag'lerin çalıştığını göreceksiniz. Böyle olması güvenlik içindir. Amaç, site görüntüsünün bozulmasını veya daha değişik sorunların meydana gelmesini önlemektir. Müsaade verilmiş olsa bile, mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda HTML'i iptal etmeniz mümkündür.

Başa dön
İfade nedir?

İfade veya Sembol, belirli duygu ifadelerini vermek için kullanılan işaretlerdir. Metinde küçük resimler halinde görüntülenir. Örn. :) mutlu, :( ise üzgün anlamındadır. Kullanabileceğiniz ifadelerin listesini mesaj gönderme formunda görebilirsiniz. İfadeleri aşırı derecede kullanmamaya özen gösterin, metin yoksa okunmaz hale gelebilir. Bu durumda yönetici ifadeleri veya mesajınızı tamamıyla silmeye karar verebilir.

Başa dön
Resim gönderebilir miyim?

Gönderdiğiniz mesajla beraber resimde görüntülenebilir. Fakat şu anda siteye doğrudan resim göndermek mümkün değildir. Bu yüzden umuma açık bir web sunucusunda kayıtlı bir resme link vermeniz gerek, örn. http://www.umuma-acik-sunucu.net/resim.gif . Kendi bilgisayarınızda bulunan bir resme link vermeniz mümkün değil (bilgisayarınız umuma açık bir web sunucu olmadığı sürece). Ayrıca, umuma açık olmayan ve sadece şifreyle ulaşılan resimlere link vermek mümkün değildir (örn. hotmail veya yahoo mailboxlarında vs. kayıtlı resimler). Resim görüntülemek için, BBCode'ın [img] tag'ini yada (müsaade verilmişse) HTML kullanabilirsiniz.

Başa dön
Duyuru nedir?

Duyurular çoğu zaman önemli bilgileri içerir, en kısa zamanda okumanızı öneririz. Duyurular, ilgili forumun her sayfasının başında görülür. Duyuru gönderebilmeniz için bu yetkiye sahip olmanız gerek. Yetkilerinizi ise site yöneticisi saptar.

Başa dön
Sabit başlıklar nedir?

Sabit başlıklar, ilgili forumun ilk sayfasında, duyuruların hemen altında görülür. Çoğu zaman önemli bilgileri içerirler, mümkünse okumanızı öneririz. Duyurular için geçerli olduğu gibi, herhangi bir foruma sabit başlık göndermek için gereken yetkileri site yöneticisi saptar.

Başa dön
Kilitli başlıklar nedir?

Bu başlıkları forum yöneticisi veya site yöneticisi kilitler. Kilitli başlıkları yanıtlamak mümkün değildir, içerdikleri anketler otomatik olarak sona erir. Başlıklar birçok nedenlerden dolayı kilitlenmiş olabilir.

Başa dön
Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Site yöneticileri (yönetici) nedir?

Site yöneticileri, sitenin her bölümünde en çok yetkiye sahip olan şahıslardır. Bu kişiler, sitenin her türlü işlevini kontrol edebilir: müsaade verme, yetkilendirme, kullanıcı yasaklama, kullanıcı grupları yaratma, forum yöneticisi (moderator) yetkilerini verme vs. Ayrıca bütün forumlarda forum yöneticisi (moderator) yetkilerine sahiptirler.

Başa dön
Forum yöneticileri (moderator) nedir?

Forum yöneticileri, günlük olarak forumun çalışmasını kontrol eden şahıslar veya gruplardır. Başlıkları değiştirme ve silme yetkisine sahiptirler. Ayrıca yönettikleri forumdaki başlıkları kilitleyebilir, taşıyabilir, silebilir ve bölebilirler. Genelde forum yöneticilerinin görevi, off-topic, yani başlık konusuyla ilgisi olmayan yanıtların veya hakaret ve saldırı niteliğinde metinlerin gönderilmesini önlemektir.

Başa dön
Kullanıcı grupları nedir?

Kullanıcı grupları, site yöneticilerinin kullanıcıları grup halinde ayırabilmesi için öngörülen bir yöntemdir. Her kullanıcı (çoğu sitelerden farklı olarak) birçok gruba üye olabilir. Bu şekilde site yöneticileri belirli kullanıcılara rahatlıkla forum yöneticisi yetkilerini veya özel forumlara ulaşma yetkisini vs. verebilir.

Başa dön
Bir kullanıcı grubuna nasıl üye olabilirim?

Bir kullanıcı grubuna üye olmak için, sayfa başındaki kullanıcı grupları linkini tıklayın. Kullanıcı gruplarının listesini göreceksiniz. Grupların tümü erişime açık olmayabilir, bazıları kilitli veya gizli olabilir. Site açık ise, ilgili linke tıklayarak üye olmak için istekte bulunabilirsiniz. İsteğinizin kullanıcı grubu yöneticisi tarafından onaylanması gerek, örneğin isteğinizin nedenini sorabilir. İsteğiniz reddedilirse grup yöneticisini lütfen rahatsız etmeyin, bunun nedenleri olsa gerek.

Başa dön
Bir kullanıcı grubunun yöneticisi olmak için ne yapmam gerek?

Kullanıcı grupları site yöneticisi tarafından açılır. Site yöneticisi aynı zamanda her grubun yöneticisini saptar. Eğer yeni bir kullanıcı grubu açmak istiyorsanız, ilk önce site yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerek, kendisine özel mesaj göndermeyi deneyin.

Başa dön
Özel Mesajlar
Özel mesaj gönderemiyorum!

Bunun üç sebebi olabilir: henüz kayıt olmamış veya giriş yapmamışsınız, veya site yöneticisi bütün site için özel mesajları iptal etmiş. Üçüncü olanak ise: site yöneticisi sizin bu imkanı kullanmanızı önlemiş olabilir, bu durumda kendisine nedenini sormanız gerekir.

Başa dön
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!

İleride özel mesajlar sistemine belirli kişilerden gelen mesajları iptal etme imkanını ekleyeceğiz. Şimdilik herhangi bir şahıstan istemediğiniz özel mesajlar alıyorsanız, site yöneticisine başvurun. O herhangi bir kullanıcıyı özel mesaj göndermekten men edebilir.

Başa dön
Bu forum sitesine kayıtlı birinden spam e-posta aldım!

Üzgünüz. Aslında bu sitenin sunduğu email gönderme işlevi bundan korunmak için birçok önlemi almış bulunuyor. Aldığınız spam e-postanın bir kopyasını site yöneticisine gönderin. Özellikle aldığınız emailin başlık kısmını (to (kime), subject (konu) vs.) iletmeyi unutmayın, bu kısımda emaili gönderen kullanıcı hakkında bilgiler bulunur. Site yöneticisi bu bilgilerle meseleyi takip edebilir.

Başa dön
phpBB 2'yle ilgili Konular
Bu forum sitesini kim yazdı?

Bu yazılım (değiştirilmemiş haliyle) phpBB Group tarafından üretilmiş ve genel dağıtıma çıkarılmıştır. Tüm eser hakları phpBB Group'a aittir. Bu eser, GNU General Public Licence antlaşmasına uygun olarak erişime açılmıştır. Bu antlaşmaya uyma şartıyla ücretsiz dağıtılabilir. Daha detaylı bilgiler için üstteki linki tıklayın.

Başa dön
Aradığım ... özellik neden yok?

Bu yazılım phpBB Group tarafından yazılmış ve dağıtıma çıkarılmıştır. Eğer herhangi bir özelliğin eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen phpbb.com sitesini ziyaret edip phpBB Group'un ilgili düşüncelerini öğrenin. Lütfen phpbb.com sitesindeki forumlara yazıp yeni bir özellik isteğinde bulunmayın. phpbb Group sourceforge aracılığıyla yeni özellikler ekler. Lütfen ilgili forumları gezip ilk önce phpBB Group'un herhangi bir özellikle ilgili tutumunu öğrenin ve daha sonra burada tarif edilen yöntemle başvuruda bulunun.

Başa dön
Bu siteyle ilgili hukuki sorunlar için veya suiistimal durumunda kime başvurabilirim?

Site yöneticisine başvurmanız önerilir. Site yöneticisinin kim olduğunu öğrenemezseniz, ilk önce forum yöneticilerinden biriyle irtibata geçip, kime yazmanız gerektiğini öğrenin. Herhangi bir yanıt alamadığınız takdirde, site sahibine başvurun (whois aramasıyla sitenin sahibini öğrenebilirsiniz) veya (eğer site ücretsiz hizmet veren sitelerde çalıştırılıyorsa, örn. yahoo, free.fr, f2s.com vs.) sitenin yönetimine veya suiistimal konularıyla ilgilenen şubesine başvurun. phpBB Group'un bu sitenin nasıl, nerede ve kimler tarafından çalıştırıldığını kontrol etmediğini ve herhangi bir şekilde bundan sorumlu olmadığını lütfen dikkate alın. phpbb.com sitesiyle veya phpBB yazılımıyla doğrudan ilgisi olmayan herhangi bir hukuki konuda (ihtiyati tedbir, mali sorumluluk, iftira vs.) phpBB Group'la irtibata geçmek tamamen anlamsızdır. Bu yazılımın herhangi üçüncü şahıslar tarafından kullanımıyla ilgili phpBB Group'a e-posta yazarsanız, ya çok kısa bir cevap alırsınız ya da hiç cevap alamazsınız.

Başa dön