warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2  İleri sar
sonbaharda depresyon
Yazar Mesaj
sonbahar

sonbahar sendromu

sonbaharda depresyon

mevsimler kapışıyor

soğuk

sonbahar sondromu

http://www.ntvmsnbc.com/news/339944.asp

Sonbahar depresyon mevsimi
?Romantik Mevsim? olarak da adlandırılan sonbaharda depresyona girme riski artıyor. Bu mevsim depresyonu 17-25 yaş grubunda daha sık görülüyor.

ADANA - Özel Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi?nde görevli Psikiyatr Dr. İbrahim Bilgen, sonbahar mevsiminde depresyon görülme riskinin artığını belirterek, hastalığın en belirgin özelliklerinin uykusuzluk, iştahsızlık, agresiflik, yorgunluk, aşırı mutluluk ve cinsel problemler olduğunu söyledi.

valla ben 12 ay boyunca depresyona girmem baba. hem neseliyim hem etrafima nese saciyom. daha ne yapayim.

toprock demiş ki:
valla ben 12 ay boyunca depresyona girmem baba. hem neseliyim hem etrafima nese saciyom. daha ne yapayim.

helal sana baba.. toplumun böyle insanlar ihtiyacı var.. yürrü be

toprock demiş ki:

evet kilo fazlasi olan insanlarin cok guzel bi seysi var, sempatik oluolar, kan sekeri fazla olunca boole bi neselilik komikliklik goze carpmiyor deil.
ben de uzun suredir depresyon tarzi seylere girmedim ama Allah yasatmasin, cok kotu olaylar oluyor, halimize sukredelim..

leon kardes saol. asil toplmun sana ihtiyaci var.

lan blade bi kere de sisko oldugumu belirtmesen olmaz sanki. tmm ya benim hic ii ozelligim yok bak bu olay da sismanliktanmis. sanki ciliz insanlar bole bi antipatik oluyo ya da hic antipatik sisko yokmus gibi konusmusun. ayrica bana yakisiyo.

++++++ : ben bole olmadan once lisedeki 90 kilo olan arkadasimla cok muhabbetini ederdim) ben o zamanlar 70 kiloyum tabe...

etme bulma dunyasi hatirlatmak istedim

aman abi dur okadar dikkatli yazdim hafif toplu diyim bari
yani sana yakisiyor bunu kabul etmeme gercegimiz yok ama sagligin acisindan sigarayla beraber cok buyuk risk faktoru abi ona barnak basip biraz da sey ehem ohom

toprock demiş ki:
leon kardes saol. asil toplmun sana ihtiyaci var.

lan blade bi kere de sisko oldugumu belirtmesen olmaz sanki. tmm ya benim hic ii ozelligim yok bak bu olay da sismanliktanmis. sanki ciliz insanlar bole bi antipatik oluyo ya da hic antipatik sisko yokmus gibi konusmusun. ayrica bana yakisiyo.

++++++ : ben bole olmadan once lisedeki 90 kilo olan arkadasimla cok muhabbetini ederdim) ben o zamanlar 70 kiloyum tabe...

etme bulma dunyasi hatirlatmak istedim

hayır, toplumun asıl sana ihtiyacı var...

toplum biziz
topumuzun topumuza ihtiyaci var
toplum top gibidir
bir kismisi olmayinca ise yaramaz
yurru be

burak demiş ki:
toplum biziz
topumuzun topumuza ihtiyaci var
toplum top gibidir
bir kismisi olmayinca ise yaramaz
yurru be

bi anlamsızlık var gibi ama neyse...

el kısar amman ha... dibine alır piston aaha böyle

bu arada arkadashlar sahan bu cumartesi atv'de yeniden basliyo. sakiiiin kacirmayin... sonra leon'un ne demek istedigini anlayamazsiniz alimallah. al lan chakalllik ole deil bole olur...

hey hey

hoca yok. sahanin sozlerinden konusurken cok alinti yaptigi icin takiliyom sadece. ortada bisey yok...

heyo

toprock demiş ki:
hoca yok. sahanin sozlerinden konusurken cok alinti yaptigi icin takiliyom sadece. ortada bisey yok...

sanane kardeşim... alla alla... istersem kenan evrenden yaparım istersem hitlerden..

bi terslik var..
sonbahar depresyonu mu abi?

e ne konuşuyoruz burda kaç saattir...

daa sonbhr baslamadi ki, hele bi yapraklar dussun, yagmurlar baslasin, havalar kapansin, ondan sonra depresiriz

aman abi kendinize dikkat edin aklinizi olur olmaz seylerle yormayin rahat olun, beslenmeye dikkat edin et urunlerine fazla takilmayin, sigara-alkol tuketimini bitirin vs.

diye bi yorum geldi
buna sporu ve stresten uzak yasamayi ekleyelim
tamam ossun

+8

Sonbahar, depresyona davetiye çıkarıyor    
Güneşin kendini daha az gösterdiği ve havaların soğuduğu sonbahar mevsiminde insanların ruh halinde de değişiklikler görülüyor.

Özellikle depresyon bu mevsimde en fazla görülen hastalıkların başında geliyor. Karamsar duygular içinde kayboluyor, güne başlamada zorluk çekiyor ve kendinizi mutsuz hissediyorsanız sonbahar depresyonu geçiriyor olabilirsiniz.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=432057

Aile bireyleriyle daha fazla keyifli zaman geçirilmeli. Aile ve arkadaşlarınızın size yardım etme isteklerini geri çevirmeyin. Onlara daha fazla şans tanıyın.

Ilık günlerde uzun yürüyüşler yapılmalı. Bol sıvı tüketilmeli.

Cesaretinizi kırmayın. Normale dönmek için zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın ve kendinizi daha iyi olacağınıza inandırın.

Kendinizi suçlamayın. Depresyon bir hastalıktır. Onu sizin oluşturduğunuz düşüncesine kapılmayın.

Hayatınızda önemli kararları erteleyin. Depresyonunuz kontrol altına alınana kadar evlilik, boşanma, iş değişikliği gibi kararları vermeyin.

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak şeylerle uğraşın.

abi kıllandırdın şimdi sen de beni, önemli kararları ertele felan

ertele tabi önemli kararları

taz evlencen falan mi kardesim yoksa

vazgeçtim ama

sonbaharda dolmabahçe caddesiyle gülhaneyi gezerseniz sonbaharın mutluluğa dönüştüğü yerleri görebilirsiniz. ama maslak tarafı çok sıkışık bu aralar, gitmeyin üzülürsünüz.

çengelköy 'çınaraltı' da haarikadır sonbaharda istanbulu gözlemlemek için..

//ah burda olsan..çok güzel hala..istanbulda sonbahar..;geldi aklıma..//

bi de çengelköy hıyarı vardı, sonbaharda yemek lazım

Cevap Yapıştır Sayfa 1, 2  İleri sar