warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır
monitor calibration - kontrast ve parlaklık ayarlama
Yazar Mesaj
masanızın üstü (deskop olmayan)

Duvar Kağıtları , masa üstü resimleri, wallpaper

masaüstü kataloğu

şu andaki masaüstünüz - ekran görüntüleriniz

masaüstü bilgisayarınızın donanım özellikleri

dizüstü bilgisayarınızın özellikleri

monitor calibration - kontrast ve parlaklık ayarlamamumkun olan en yuksek renk derinligi ve yenileme orani (refresh rate) - hertz cinsinden tercihimizdir

monitorunuzden maksimum verim alabilmek icin kontras ve bıraytnıs benzeri ayarlari asagidan seydebilirsiniz

http://www.ltlimagery.com/monitor_calibration.html

http://www.photofriday.com/calibrate.php

http://epaperpress.com/monitorcal/

çok faydalı bıdı bıdılar.. bravo eywallah baba

eline sağlıkhttp://www.fotokritik.com/kalibrasyon.php

ayrica monitorunuzun destekledigi en yuksek hertz hizinda calistigindan emin olun

masaustu
sag tik
ozellikler
ayarlar
gelismis
monitor
ekran yenileme sıklıgı (mumkun olan en yuksek deger, en az titresim demektir)

monitorun kosesinden az disari dogru bakar gibi yapin, florasan lamba gibi titresim goruyorsaniz monitorunuzun yenileme sıklıgı yeterli degil demektir, bu gozu yorar bozar bas agrisi bile yapar. eger en yuksekte yine titreme varsa, monitoru deistirmeye bakin.

bu olay laptop ekranlari icin gecerli deildir

zaten kim okucak bunu die düşünüodum tam
ii olmuş

LCD ekranlar icin yukardaki buyuk 2 adet i nin icindeki renkleri ve tepedeki spekturumdaki tum tonlari ayirdedebiliyorsaniz sorun yok demektir, keyfini cikarin

calibre edin

ettik

ustad bu makineler kac kalibrelik

12 tam otomatik (salladım)

oo guzel
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=828958&title=evinizde-sinema-keyfi-icin-neler-gerekli


HD TV'yi en iyi kalitede izlemenin yolları:

Parlaklık: Parlaklığı çok yüksek ayarlayınca görüntüler cansız görünecektir. Öncelikle, bir filmden karanlık bir sahne bulun ve sonra parlaklığı maksimum değere getirin, renk ayarını azaltın. Siyah renkler siyah görününceye kadar parlaklığı azaltmaya başlayın, ancak çok fazla azaltmayın. Çünkü ekranın karanlık bölgelerindeki detayları anlayamazsınız.

Kontrast: Burada dikkatli olun. Eğer kontrastı çok yüksek ayarlarsanız, kontrast göz yorgunluğuna yol açar ve hatta plazma TV'de ekran yanmasına neden olur. Bu sefer bir filmden parlak bir sahne kullanın ve kontrast seviyesini maksimuma getirirken rengi azaltın. Beyaz alanlar keskinleşene ve detaylar görünür hale gelene kadar kontrast ayarını aşağıya çekin.

Renk: Birçok izleyici izleyenlerin renkleri gösterişli olarak görmeleri için renk ayarını yüksek seviyeye getirir. Seviyeyi ayarlarken ve görüntüyü doğallaştırırken canlı tonlara getirin. Televizyonların renk ayarları yeni aldığınızda genellikle cool, warm ya da normalde oluyor. Oyun oynarken ve film izlerken renk ayarını muhtemelen normal konuma getirmek isteyeceksiniz. Warm ayarında ise renkler daha canlı olabiliyor.

Keskinlik: DVD ya da HDTV izlerken en iyi sonucu elde etmek için bu ayarı değiştirmeyin. Ancak daha eski malzemeler (video teyp gibi) kullanırken ise daha iyi çözünürlük elde etmek için keskinliği artırabilirsiniz.

Fabrika ayarları: Birçok televizyonda görüntü kalitesini optimize etmek için üretimden sonra ayarlar yapılmıştır. Kumandadaki bir tuştan tüm bu ayarlara ulaşabilirsiniz. Firmalar sadece size bir seçenek sunuyor. Kendiniz ince ayarları yaparak daha iyi görüntü elde edebilirsiniz.

Görüntü parazitini azaltma: Yüksek kalitede resim formatı için bu ayar kapalı olabilir. Ancak daha düşük kaliteli resim kaynakları için buna ihtiyacınız olacaktır.

Cevap Yapıştır